Tällä sivustolla käytetään evästeitä

Tämä sivusto hyödyntää toiminnan kannalta välttämättömiä evästeitä sekä sivuston kehittämisen mahdollistavia tilastointievästeitä. Joidenkin sisältöjen näyttäminen voi lisäksi edellyttää markkinointievästeiden hyväksymistä. Lue lisää käyttämistämme evästeistä.​​​​​​

Tällä sivustolla käytetään evästeitä

Tämä sivusto hyödyntää toiminnan kannalta välttämättömiä evästeitä sekä sivuston kehittämisen mahdollistavia tilastointievästeitä. Joidenkin sisältöjen näyttäminen voi lisäksi edellyttää markkinointievästeiden hyväksymistä. Lue lisää käyttämistämme evästeistä.​​​​​​

Evästeasetuksesi on tallennettu.

Kasvattajat

Suomessa koirien määrä kasvaa ja kasvattajia on entistä enemmän. Valtaosa kasvattajista toimii Suomen Kennelliiton ohjeiden ja kasvattajasitoumuksen mukaan. Vastuullinen kasvattaja kertoo rodusta avoimesti, pentuja voi käydä katsomassa etukäteen ja on tärkeää tavata myös pentujen emä.

Etsi kasvattajaa

Suodata hakutuloksia

Haulla löytyi 121 kasvattajaa.

  • Ahulin kennel

    Johanna & Markus Ilvonen

    KANGASALA

    posti@ahulinkennel.fi

    Suomenlapinkoira

  • Ahvatuulen kennel

    Tiina Kuukasjärvi

    Kajangintie 250

    99310 YLI-MUONIO

    ahvatuulen@gmail.com

    Puh. +358 40 0257071

    Suomenlapinkoira

  • AINUN

    Arja Kariluoto

    https://ainun.fi/

    82830 HAUKIVAARA

    arja.kariluoto@gmail.com

    Puh. +358 41 5184560

    Suomenlapinkoira

  • Caleebra Finnish Lapphunds

    Shareen Chouffot

    Victoria, Australia

    shareen@caleebra.com

    Suomenlapinkoira

  • Crystal kennel

    Kati Tverin

    Vantaa

    crystalkenneli10@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Duohta Ustit

    Niina Jokela

    LÄNGELMÄKI

    duohtaustit@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Hanurilan

    Anu Karhukorpi

    HALSUA

    anumaarit.karhukorpi@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Hillametsän Kennel

    Maria Viita-Kottari

    ILMAJOKI

    maria.viitakottari@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Joenkulman

    Taija Turunen

    Asikkala

    kenneljoenkulman@outlook.com

    Ruotsinlapinkoira

  • Juskankankaan Kennel

    Tarja Lackman

    Ahveninen

    tarja.lackman@gmail.com

    Suomenlapinkoira

    Lapinporokoira

  • Karhukakaran kennel

    Riitta Kantola

    HAVERI

    kantolariitta@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Arctic Hero´s

    Kati Torniainen

    Sastamala

    arcticheros@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Ataciara

    Reetta ja Eerika Majalainen

    http://www.ataciara.fi/

    16610 KÄRKÖLÄ

    kennelataciara@gmail.com

    Puh. +358 50 5409146

    Suomenlapinkoira

    Ruotsinlapinkoira

  • Kennel Cantavia

    Petra Palukka

    OULU

    petra.palukka@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Chevrott´s

    Riikka Juntunen

    Honkalantie 7

    91600 UTAJÄRVI

    riikka@chevrotts.com

    Puh. +358 45 6781667

    Lapinporokoira

  • Kennel Dimolin

    Eini Kipinoinen

    Koivukuja 2

    54500 TAAVETTI

    fysiodimolin@gmail.com

    Puh. +358 40 5218268

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Domillan

    Milla Autero

    www.domillan.com

    33450 SIIVIKKALA

    milla.autero@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Erätytön

    Asta Partanen

    Lapinlahti

    eratytonkennel@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Famolas

    http://famolas.omasivu.fi/

    JUUKA

    niina.nyrhinen@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Fandal´s

    http://fandals.fi/

    PANELIA

    kristiina.laurell@fandals.net

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Fihtolas

    Petra Österberg

    NAHKELA

    fihtolas@nic.fi

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Hagassessan

    Karin Sundström

    ORAVAIS FABRIK

    hagassessan@gmail.com

    Lapinporokoira

  • Kennel Hännänhuiskeen

    Mari Kemppainen

    www.hannanhuiskeen.fi

    87970 JORMUA

    rommar1@luukku.com

    Puh. +358 44 2116669

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Havukorven

    Maria Karakorpi

    OULU

    maria.karakorpi@gmail.com

    Lapinporokoira

  • Kennel Hiittanan

    Irene Venejärvi

    LEPPÄKAARRE

    irene.venejarvi@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Hippusen

    Johanna Kallioniemi

    RUKATUNTURI

    jjohanna.kallioniemi@hotmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Huhtakedon

    Kantola Silja ja Risto

    ASKOLA

    huhtakedon@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Huskullan

    Lea Kalliola

    KLAUKKALA

    leakalliola@hotmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Ihanniinku

    Reetta-Elina Rytkönen

    Huvimäentie 16 F 22

    80330 Joensuu

    ihanniinku@gmail.com

    Puh. +358 50 3642736

    Lapinporokoira

  • Kennel Ikuisesti

    Minna Rummukainen

    Mikkeli

    minna@ikuisesti.net

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Jäätuulen

    Titta-Maria Repo

    Niiralankatu 8 E 78

    70600 KUOPIO

    titta.repo@gmail.com

    Puh. +358 40 0676135

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Jalakapojan

    Leila Jaakkola

    KIVITAIPALE

    leila.jaakkola@zoo-gate.fi

    Lapinporokoira

  • Kennel Jalgadas

    Johanna Hyttinen

    TURKU

    johko@hotmail.fi

    Lapinporokoira

  • Kennel Jegolas

    Sirpa Palmunen

    HYVINKÄÄ

    jegolas@yahoo.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Jehnajan

    Minna Anttila

    OULU

    kenneljehnajan@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Jellukan

    Siiri Ylijääskö

    TORNIO

    siiri16@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Juovattaan

    Mirja Lämsä

    KUUSAMO

    juovattaan@luukku.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Jupinoiva

    Johanna Vahlman

    MIKKELI

    jupinoiva@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Kajaskiven

    Noora Törnqvist

    HELSINKI

    noora.tornqvist@gmail.com

    Suomenlapinkoira

    Lapinporokoira

  • Kennel Kanervatunturin

    Paula Smirnoff

    VUOSTIMO

    kanervatunturin@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Karhukallion

    Heidi Ruuhonen

    http://www.kolumbus.fi/kennel.karhukallion/

    02400 KIRKKONUMMI

    karhukallion@gmail.com

    Lapinporokoira

  • Kennel Karvakatraan

    Satu Valo

    TORNIO

    satu.valo@pp1.inet.fi

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Keijukaisten

    Tanja Hämäläinen

    OULUNSALO

    kyllonen.tanja@jippii.fi

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Kielapihkan

    Jonna Löytynoja

    Lapua

    kielapihkan@gmail.com

    Lapinporokoira

  • Kennel Kirella´s

    Heidi Ekman

    AURA

    kirellas@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Kolme Veetä

    Auli Hietala ja Oona Hynynen

    KAJAANI

    kolmeveeta@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Korpikairan

    Tanja Hepola

    KIIMINKI

    tanja.hepola@gmail.com

    Lapinporokoira

  • Kennel Korpinkynnen

    Hanna Pasanen

    Koivujoentie 61

    44970 KORPPINEN

    korpinkynnen@gmail.com

    Puh. +358 40 7674569

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Laavusavun

    Satu Viljakainen

    Kokkilantie 75

    12540 LAUNONEN

    satu.viljakainen@elisanet.fi

    Lapinporokoira

  • Kennel Lapingattaren

    https://lapingattaren.kennel.fi/

    Oulainen

    lapingattaren@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Lapinlauhan

    Anne Sundqvist

    KEMI

    anne.sundqvist59@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Lapinlikan

    Elina Kelottijärvi

    ROVANIEMI

    ellu.92@hotmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Lapinpeikon

    Katja Hietanen

    Loppistentie 2

    21540 Preitilä

    lapinpeikonkennel@gmail.com

    Puh. +358 45 6716528

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Lapland Lord´s

    Marika Neijonen-Vähä

    KEMINMAA

    marika.neijonen-vaha@laplandlords.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Lappjuscan

    Jaana Koivumäki

    Köntinnokantie 14

    28400 ULVILA

    lappjuscan@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Lapponian Sky

    Marjo Berg

    Siikainen

    marjo.berg1@hotmail.com

    Lapinporokoira

  • Kennel Loppatassun

    Hanna Kolari

    OUTOKUMPU

    loppatassun@gmail.com

    Lapinporokoira

  • Kennel Lovinoidan

    Leena Rautiainen

    PALOKKA

    lovinoidan@gmail.com

    Lapinporokoira

  • Kennel Lumetta

    Mari Jesiöjärvi

    Koskenkuja 45

    91980 LUMIJOKI

    mari@lumetta.fi

    Puh. +358 44 3366748

    Lapinporokoira

  • Kennel Lumoturkin

    Marja Tukiainen

    JOENSUU

    marjajohanna.tukiainen@gmail.com

    Lapinporokoira

  • Kennel Maijuntuvan

    Marjaana Vuollet

    LOHTAJA

    marjaana.vuollet@kotinet.com

    Suomenlapinkoira

    Lapinporokoira

  • Kennel Matkatien

    Sonja Lehtovirta

    HELSINKI

    sonja@matkatien.fi

    Suomenlapinkoira

    Lapinporokoira

  • Kennel Menninkäisen

    Päivi Moilanen

    Sorolantie 84

    23800 LAITILA

    paivi.moilanen@lailanet.fi

    Suomenlapinkoira

    Lapinporokoira

  • Kennel Metsäkukka

    Petra Pakarinen

    POITSILA

    ppakarinen78@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Mintline´s

    Riikka Palmula

    Ilmijärventie 192

    32810 PEIPOHJA

    riikka@mintlines.com

    Puh. +358 45 1271878

    Lapinporokoira

  • Kennel Miskajasmin

    Sanna Parviainen

    SIILINJÄRVI

    parviasa@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Naavisemon

    Petra Soisalo

    Vantaa

    naavisemon@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Namilon

    Saija Leino

    PITKÄJÄRVI

    leino.saija@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Netvetin

    Sirpa Hyppönen

    Ketokuja 6

    90440 KEMPELE

    netvetin@gmail.com

    Puh. +358 50 3481516

    Suomenlapinkoira

  • KENNEL NOUHOPE´S

    Riikka Tuomisto

    HOLLOLA

    nouhopes@gmail.com

    Lapinporokoira

  • Kennel Nuotioretken

    Tiina Huotari

    Ukkolanraitti 370

    81290 UKKOLA

    nuotioretken@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Pakkasen

    Riikka Pakkanen

    IMATRA

    riikka.pakkanen@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Pakkaspöksyn

    Kati ja Toni Gröhn

    JUUKA

    katjuska.grohn@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Paukapää. https://paukapaasuomenlapinkoira.blogspot.com/?m=0

    Satu Oinas & Risto Oinas

    Itäpuolentie 2634b

    95300 Tervola

    satuoinas8@gmail.com

    Puh. +358 40 1736605

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Peeravaaran

    Johanna Laakso

    www.kennelpeeravaaran.com

    54100 JOUTSENO

    johanna.saarela1@gmail.com

    Puh. +358 44 0160210

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Peikkovuoren

    Taina Friman

    Saarenmaantie 694

    40270 PALOKKA

    friman.taina@gmail.com

    Puh. +358 40 8331567

    Suomenlapinkoira

  • kennel Pieksun

    Katja Jaakola

    ASKA

    jaakolakatja@gmail.com

    Lapinporokoira

  • Kennel Pihlalyydian

    Niina Perälä

    Oskarintie 8

    90440 KEMPELE

    niina.perala1@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Pikku-Pakkasyön

    Elina Pikkujämsä

    *

    pikkupakkasyonkennel@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Pikkuniityn

    Päivi Vimpari

    JORMUA

    kennelpikkuniityn@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Pohjanpaimen

    Leila Pitkänen

    LEPPÄVIRTA

    pitkanenleila@gmail.com

    Lapinporokoira

  • Kennel Pohjolansaaga

    Heidi Weckman

    LEMPÄÄLÄ

    heidi.weckman@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Pumpulituvan

    ESSI KAREVAARA-HONKALA

    SYRJÄNTAANTIE 5

    14820 TUULOS

    essi.karevaara-honkala@pumpulitupa.fi

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Riihisillan

    Tiina Nurmi

    Uudentalonkuja 26

    23500 UUSIKAUPUNKI

    tiina@riihisillan.net

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Ruusunpiikin

    Katja Kaipainen

    Lappeenranta

    ruusunpiikinkennel@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Saraharjun

    Seija Astikainen

    Repotie 5 A 1

    55320 RAUHA

    saraharju@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Satupeikon

    Niina Rokka

    SAUVO

    satupeikonkennel@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Savumerkin

    Sanna Irva

    LAUTIOSAARI

    Savumerkinsuomenlapinkoira@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Sedecre´s

    Jutta Tiensuu

    TORNIO

    sedecres@hotmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Snow Team´s

    Kirsi Auvinen

    Navasjärventie 209

    73470 VÄSTINNIEMI

    kirsi.auvinen@gmail.com

    Puh. +358 44 5631597

    Ruotsinlapinkoira

  • Kennel Star Yard´s

    Oona Aalto

    Mammankuja 9

    39170 JUMESNIEMI

    oona.aalto97@gmail.com

    Lapinporokoira

  • Kennel Sulotassun

    Anneli ja Heli Keränen

    Ilomantsi

    sulotassun@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Suukkosuun

    Pinja Hiltunen

    RIISTAVESI

    pinja@suukkosuun.net

    Lapinporokoira

  • Kennel Suventaian

    Anu Mehtälä

    Tornio

    suventaian@gmail.com

    Suomenlapinkoira

    Lapinporokoira

  • Kennel Syysvetten

    Jenni Auraskari

    KOTKA

    jenni.auraskari@gmail.com

    Ruotsinlapinkoira

  • Kennel Taapanterin

    Janika Wikstén

    Vantaa

    janika.wiksten@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Taikarummun

    Tuija Luusua

    Marjamäentie 4

    01820 KLAUKKALA

    tuija.luusua@kolumbus.fi

    Puh. +358 40 7019462

    Lapinporokoira

  • Kennel Täplätassu

    Mirva Koskinen

    KOTKA

    taplatassu@elisanet.fi

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Taruaarteen

    Johanna Heinonen

    Timolantie 294

    78480 TIMOLA

    taruaarteen@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Tarutuulten

    Taru Vallius

    KONTIO

    taru.vallius@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Tassutuvan

    Pelkonen Kirsti ja Hannu

    RIISTAVESI

    hannu.pelkonen2@luukku.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Tilkkuturkin

    Markku Jokinen

    KOTKA

    markku@tilkkuturkin.fi

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Tippalan

    Anne Ruuskanen

    VARKAUS

    kennel.tippalan@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Tuhkavuorten

    Kaisa Hurme

    PÄLKÄNE

    kaisa.hurme@gmail.com

    Lapinporokoira

  • Kennel Tulitaivaan

    Janika Skofelt

    Perttulankuja 2

    60800 ILMAJOKI

    tulitaivaan@gmail.com

    Puh. +358 45 1963460

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Tunturitassun

    Teija Viitanen

    LEPSÄMÄ

    tunturitassun@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Uhkoilan

    Piia Koivurova

    TERVAKOSKI

    uhkoilankennel@gmail.com

    Ruotsinlapinkoira

  • Kennel Ukkolapikkaan

    Minna Mielonen

    VALKOLA

    minna@ukkolapikas.fi

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Usvaneidon

    Jenni Murto

    Pirjetinkuja 9

    46800 MYLLYKOSKI

    jenni.murto@windowslive.com

    Puh. +358 40 7004548

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Usvatassun

    Tiina Soininen

    KORTEJOKI

    usvatassun@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Vanilla´s Honey

    Marjo Vierikko

    Katajamäentie 10

    14300 RENKO

    marjovierikko@hotmail.com

    Puh. +358 44 3354776

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Varjelum

    Henna Haapaniemi

    II AS

    varjelumkennel@gmail.com

    Lapinporokoira

  • Kennel Vastahankainen

    Altti Sydänlammi

    RISTIINA

    vastahankaiset@gmail.com

    Lapinporokoira

  • Kennel Vauhtinallen

    Merja Valkonen

    JUVA

    vauhtinallen@gmail.com

    Ruotsinlapinkoira

  • Kennel Vetikonperän

    Hanna Viljamaa

    TUUSULA

    vetikonpera@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Yömyöhän

    Anna Korhonen

    44500

    annako.posti@hotmail.com

    Lapinporokoira

  • Kuunkajon

    Miia Peltola

    KÄLVIÄ

    kuunkajon@gmail.com

    Lapinporokoira

  • Metsäapilan

    Janita Kovalainen

    UTAJÄRVI

    metsaapilan@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Oromuson

    Anne Holopainen

    Siilinjärvi

    lapinkoira.posti@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Porowartin

    Elina Virtanen

    Myrskylä

    elina.virtanen@ppb.inet.fi

    Lapinporokoira

  • Taikalumon

    Taikalumon

    https://kennel-taikalumon.webnode.fi

    91100 II

    johanna.sergejeff@luukku.com

    Suomenlapinkoira