Tällä sivustolla käytetään evästeitä

Tämä sivusto hyödyntää toiminnan kannalta välttämättömiä evästeitä sekä sivuston kehittämisen mahdollistavia tilastointievästeitä. Joidenkin sisältöjen näyttäminen voi lisäksi edellyttää markkinointievästeiden hyväksymistä. Lue lisää käyttämistämme evästeistä.​​​​​​

Tällä sivustolla käytetään evästeitä

Tämä sivusto hyödyntää toiminnan kannalta välttämättömiä evästeitä sekä sivuston kehittämisen mahdollistavia tilastointievästeitä. Joidenkin sisältöjen näyttäminen voi lisäksi edellyttää markkinointievästeiden hyväksymistä. Lue lisää käyttämistämme evästeistä.​​​​​​

Evästeasetuksesi on tallennettu.

Ilmoita pentue

Kasvattaja, tällä lomakkeella voit ilmoittaa pentueesi näille sivuille. Ilmoituksen lähettäminen ja julkaiseminen on jäsenillemme maksutonta.

Etsi kasvattajaa

Suodata hakutuloksia

Haulla löytyi 85 kasvattajaa.

  • Ahulin kennel

    Johanna & Markus Ilvonen

    KANGASALA

    posti@ahulinkennel.fi

    Suomenlapinkoira

  • Ahvatuulen kennel, verkkosivut: https://ahvatuulen.webnode.fi/

    Tiina Kuukasjärvi

    Kajangintie 250

    99310 YLI-MUONIO

    ahvatuulen@gmail.com

    Puh. +358 40 0257071

    Suomenlapinkoira

  • Caleebra Finnish Lapphunds

    Shareen Chouffot

    Victoria, Australia

    shareen@caleebra.com

    Suomenlapinkoira

  • Crystal kennel

    Kati Tverin

    Vantaa

    crystalkenneli10@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Duohta Ustit

    Niina Jokela

    LÄNGELMÄKI

    duohtaustit@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Karhukakaran kennel

    Riitta Kantola

    HAVERI

    kantolariitta@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Arctic Hero´s

    Kati Torniainen

    Sastamala

    arcticheros@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Ataciara

    Reetta ja Eerika Majalainen

    http://www.ataciara.fi/

    16610 KÄRKÖLÄ

    kennelataciara@gmail.com

    Puh. +358 50 5409146

    Suomenlapinkoira

    Ruotsinlapinkoira

  • Kennel Cantavia

    Petra Palukka

    OULU

    petra.palukka@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Chevrott´s

    Riikka Juntunen

    Honkalantie 7

    91600 UTAJÄRVI

    riikka@chevrotts.com

    Puh. +358 45 6781667

    Lapinporokoira

  • Kennel Dimolin

    Eini Kipinoinen

    https://www.dimolin.net/

    54500 TAAVETTI

    eini.kipinoinen@fysio-elainfysio.inet.fi

    Puh. +358 40 5218268

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Domillan

    Milla Autero

    https://www.domillan.com/

    33450 SIIVIKKALA

    milla.autero@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Erätytön

    Asta Partanen

    Lapinlahti

    eratytonkennel@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Famolas

    http://famolas.omasivu.fi/

    JUUKA

    niina.nyrhinen@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Fandal´s

    http://fandals.fi/

    PANELIA

    kristiina.laurell@fandals.net

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Fihtolas

    Petra Österberg

    NAHKELA

    fihtolas@nic.fi

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Hagassessan

    Karin Sundström

    Ånäsvägen 49

    66830 ORAVAIS FABRIK

    hagassessan@gmail.com

    Puh. +358 50 5355312

    Lapinporokoira

  • Kennel Hännänhuiskeen

    Mari Kemppainen

    www.hannanhuiskeen.fi

    87970 JORMUA

    rommar1@luukku.com

    Puh. +358 44 2116669

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Havukorven

    Maria Karakorpi

    OULU

    maria.karakorpi@gmail.com

    Lapinporokoira

  • Kennel Henshaw

    Sonja Hoffman

    KANTOMAANPÄÄ

    henshaw.kennel@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Hiittanan

    Irene Venejärvi

    LEPPÄKAARRE

    irene.venejarvi@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Hippusen

    Johanna Kallioniemi

    RUKATUNTURI

    jjohanna.kallioniemi@hotmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Huhtakedon

    Kantola Silja ja Risto

    ASKOLA

    huhtakedon@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Ikijään

    Susanna Talvitie

    NURMO

    susannakoskela@hotmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Ikuisesti

    Minna Rummukainen

    Mikkeli

    minna@ikuisesti.net

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Jalakapojan

    Leila Jaakkola

    KIVITAIPALE

    leila.jaakkola@zoo-gate.fi

    Lapinporokoira

  • Kennel Jegolas

    Sirpa Palmunen

    HYVINKÄÄ

    jegolas@yahoo.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Jehnajan

    Minna Anttila

    OULU

    kenneljehnajan@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Jellukan

    Siiri Ylijääskö

    TORNIO

    siiri16@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Juksuran

    Marjut Kanniala

    LIEDAKKALA

    marjutkanniala@outlook.com

    Lapinporokoira

  • Kennel Juovattaan

    Mirja Lämsä

    KUUSAMO

    juovattaan@luukku.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Jupinoiva

    Johanna Vahlman

    MIKKELI

    jupinoiva@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Kajaskiven

    https://kajaskiven.kotisivukone.com/etusivu

    HELSINKI

    noora.tornqvist@gmail.com

    Suomenlapinkoira

    Lapinporokoira

  • Kennel Karhukallion

    Heidi Ruuhonen

    http://www.kolumbus.fi/kennel.karhukallion/

    02400 KIRKKONUMMI

    karhukallion@gmail.com

    Lapinporokoira

  • Kennel Karvakatraan

    Satu Valo

    TORNIO

    satu.valo@pp1.inet.fi

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Keijukaisten

    Tanja Hämäläinen

    OULUNSALO

    kyllonen.tanja@jippii.fi

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Kirella´s

    Heidi Ekman

    AURA

    kirellas@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Kolme Veetä

    Auli Hietala ja Oona Hynynen

    KAJAANI

    kolmeveeta@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Korpikairan

    Tanja Hepola

    KIIMINKI

    tanja.hepola@gmail.com

    Lapinporokoira

  • Kennel Korpinkynnen

    Hanna Pasanen

    Koivujoentie 61

    44970 KORPPINEN

    korpinkynnen@gmail.com

    Puh. +358 40 7674569

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Laavusavun

    Satu Viljakainen

    Kokkilantie 75

    12540 LAUNONEN

    satu.viljakainen@elisanet.fi

    Lapinporokoira

  • Kennel Lapingattaren

    https://lapingattaren.kennel.fi/

    Oulainen

    lapingattaren@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Lapinlikan

    Elina Kelottijärvi

    ROVANIEMI

    ellu.92@hotmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Lapponian Sky

    Marjo Berg

    Siikainen

    marjo.berg1@hotmail.com

    Lapinporokoira

  • Kennel Loppatassun

    Hanna Kolari

    OUTOKUMPU

    loppatassun@gmail.com

    Lapinporokoira

  • Kennel Lovinoidan

    Leena Rautiainen

    PALOKKA

    lovinoidan@gmail.com

    Lapinporokoira

  • Kennel Lumetta

    Mari Jesiöjärvi

    Koskenkuja 45

    91980 LUMIJOKI

    mari@lumetta.fi

    Puh. +358 44 3366748

    Lapinporokoira

  • Kennel Lumoturkin

    Marja Tukiainen

    JOENSUU

    marjajohanna.tukiainen@gmail.com

    Lapinporokoira

  • Kennel Maijuntuvan

    Marjaana Vuollet

    LOHTAJA

    marjaana.vuollet@kotinet.com

    Suomenlapinkoira

    Lapinporokoira

  • Kennel Matkatien

    Sonja Lehtovirta

    HELSINKI

    sonja@matkatien.fi

    Suomenlapinkoira

    Lapinporokoira

  • Kennel Menninkäisen

    Päivi Moilanen

    Sorolantie 84

    23800 LAITILA

    paivi.moilanen@lailanet.fi

    Suomenlapinkoira

    Lapinporokoira

  • Kennel Metsäkukka

    Petra Pakarinen

    POITSILA

    ppakarinen78@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Mintline´s

    Riikka Palmula

    https://mintlines.com

    32810 PEIPOHJA

    riikka@mintlines.com

    Puh. +358 45 1271878

    Lapinporokoira

  • Kennel Miskajasmin

    Sanna Parviainen

    SIILINJÄRVI

    parviasa@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Namilon

    Saija Leino

    PITKÄJÄRVI

    leino.saija@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Netvetin

    Sirpa Hyppönen

    Ketokuja 6

    90440 KEMPELE

    netvetin@gmail.com

    Puh. +358 50 3481516

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Nuotioretken

    Tiina Huotari

    Ukkolanraitti 370

    81290 UKKOLA

    nuotioretken@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Paukapää

    Satu Oinas & Risto Oinas

    Tervola

    satuoinas8@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Peeravaaran

    Johanna Laakso

    www.kennelpeeravaaran.com

    54100 JOUTSENO

    johanna.saarela1@gmail.com

    Puh. +358 44 0160210

    Suomenlapinkoira

  • kennel Pieksun

    Katja Jaakola

    ASKA

    jaakolakatja@gmail.com

    Lapinporokoira

  • Kennel Pikkuniityn

    Päivi Vimpari

    JORMUA

    kennelpikkuniityn@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Riihisillan

    Tiina Nurmi

    Uudentalonkuja 26

    23500 UUSIKAUPUNKI

    tiina@riihisillan.net

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Satupeikon

    Niina Rokka

    SAUVO

    satupeikonkennel@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Sedecre´s

    Jutta Tiensuu

    TORNIO

    sedecres@hotmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Snow Team´s

    Kirsi Auvinen

    Navasjärventie 209

    73470 VÄSTINNIEMI

    kirsi.auvinen@gmail.com

    Puh. +358 44 5631597

    Ruotsinlapinkoira

  • Kennel Star Yard´s

    Oona Aalto

    Mammankuja 9

    39170 JUMESNIEMI

    oona.aalto97@gmail.com

    Lapinporokoira

  • Kennel Sulotassun

    Anneli ja Heli Keränen

    https://sulotassun.webnode.fi/

    81350 Ilomantsi

    sulotassun@gmail.com

    Puh. +358 40 0923326

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Suukkosuun

    Pinja Hiltunen

    RIISTAVESI

    pinja@suukkosuun.net

    Lapinporokoira

  • Kennel Sydäntuulen

    Mimosa Adamsson

    PUROLA

    sydantuulen@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Syysvetten

    Jenni Auraskari

    KOTKA

    jenni.auraskari@gmail.com

    Ruotsinlapinkoira

  • Kennel Taapanterin

    Janika Wikstén

    Vantaa

    janika.wiksten@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Taruaarteen

    Johanna Heinonen

    Timolantie 294

    78480 TIMOLA

    taruaarteen@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Tassutuvan

    Pelkonen Kirsti ja Hannu

    RIISTAVESI

    hannu.pelkonen2@luukku.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Tilkkuturkin

    Markku Jokinen

    KOTKA

    markku@tilkkuturkin.fi

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Tuhkavuorten

    Kaisa Hurme

    PÄLKÄNE

    kaisa.hurme@gmail.com

    Lapinporokoira

  • Kennel Usvaneidon

    Jenni Murto

    Pirjetinkuja 9

    46800 MYLLYKOSKI

    jenni.murto@windowslive.com

    Puh. +358 40 7004548

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Usvatassun

    Tiina Soininen

    KORTEJOKI

    usvatassun@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Vanilla´s Honey

    Marjo Vierikko

    www.123kotisivu.fi/vanillashoney

    14300 RENKO

    marjovierikko@hotmail.com

    Puh. +358 44 3354776

    Suomenlapinkoira

  • Kennel Varjelum

    Henna Haapaniemi

    II AS

    varjelumkennel@gmail.com

    Lapinporokoira

  • Kennel Vastahankainen

    Altti Sydänlammi

    RISTIINA

    vastahankaiset@gmail.com

    Lapinporokoira

  • Kennel Vauhtinallen

    Merja Valkonen

    JUVA

    vauhtinallen@gmail.com

    Ruotsinlapinkoira

  • Kennel Vetikonperän

    Hanna Viljamaa

    TUUSULA

    vetikonpera@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Kuunkajon

    Miia Peltola

    KÄLVIÄ

    kuunkajon@gmail.com

    Lapinporokoira

  • Oromuson

    Anne Holopainen

    Siilinjärvi

    lapinkoira.posti@gmail.com

    Suomenlapinkoira

  • Taikalumon

    Taikalumon

    https://kennel-taikalumon.webnode.fi

    91100 II

    johanna.sergejeff@luukku.com

    Suomenlapinkoira