This website is using cookies to provide a good browsing experience

This website uses essential cookies that are necessary for the operation of the site, as well as cookies used for anonymous statistical purposes, or to display personalized content. Some parts of the content may also depend on marketing cookies. Read more about cookies.

This website is using cookies to provide a good browsing experience

This website uses essential cookies that are necessary for the operation of the site, as well as cookies used for anonymous statistical purposes, or to display personalized content. Some parts of the content may also depend on marketing cookies. Read more about cookies.

Your cookie preferences have been saved.

Puheenjohtajan valinta kevätkokouksessa 1.4.2023

Published:

Lappalaiskoirat ry:n puheenjohtaja Marjo Berg on ilmoittanut luopuvansa puheenjohtajuudesta kesken toimikautensa. Näin ollen Lappalaiskoirat ry:n kevätkokouksen 1.4.2023 asialistalla on kohta Valitaan yhdistyksen puheenjohtaja toimikaudelle 2023-2024.

Hanna-Kaisa Savela on ilmoittanut Lappalaiskoirat ry:n hallitukselle olevansa käytettävissä yhdistyksen puheenjohtajaksi. Tässä Hanna-Kaisa esittely.

Mikäli ehdolle on asettumassa muita henkilöitä, pyydämme toimittamaan esittelytekstin ja kuvan tiedottaja@lappalaiskoirat.fi. Toivomme, että pystymme julkaisemaan kaikkien ehdokkaiden tiedot ennen kevätkokousta.

Hanna-Kaisa Savela

Olen Hanna-Kaisa Savela, 35-vuotias myyntityötä tekevä insinööri Maskusta, Turun liepeiltä. Kanssani asuu 11 v omistamani suomenlapinkoirauros Nalle, Lapinpeikon Nallekarhu. ”Suomenlapinkoirapiireihin” olen astunut vuonna 2007 ja olen päässyt tutustumaan useisiin koiriin, kokeillut laajalti eri harrastusmuotoja sekä osallistunut erilaisiin tapahtumiin.

Harrastan koirani kanssa metsässä samoilua, näyttelyitä ja höntsäillen tottelevaisuutta. Lisäksi vapaa-ajalla käyn ratsastamassa, ryhmäliikuntatunneilla, metsästämässä ja moottoripyöräilemässä. Luottamustehtäviä minulla on kunnallispolitiikassa ja omakotiyhdistyksessä. Lisäksi olen vastannut ratsastuskilpailuiden turvallisuudesta.

Olen aktiivinen, iloinen ja luotettava sekä sanavalmis tekijä ehdolle rotuyhdistyksemme puheenjohtajaksi.