Tällä sivustolla käytetään evästeitä

Tämä sivusto hyödyntää toiminnan kannalta välttämättömiä evästeitä sekä sivuston kehittämisen mahdollistavia tilastointievästeitä. Joidenkin sisältöjen näyttäminen voi lisäksi edellyttää markkinointievästeiden hyväksymistä. Lue lisää käyttämistämme evästeistä.​​​​​​

Tällä sivustolla käytetään evästeitä

Tämä sivusto hyödyntää toiminnan kannalta välttämättömiä evästeitä sekä sivuston kehittämisen mahdollistavia tilastointievästeitä. Joidenkin sisältöjen näyttäminen voi lisäksi edellyttää markkinointievästeiden hyväksymistä. Lue lisää käyttämistämme evästeistä.​​​​​​

Evästeasetuksesi on tallennettu.

Vuoden koira 2022 kilpailu

Julkaistu:

Lappalaiskoirat ry:n toimihenkilöt ovat saaneet useampia yhteydenottoja Vuoden koira 2022 kilpailun tiimoilta. Lehdessä 1/2023 julkaistut Vuoden koira 2023 - säännöt koskevat siis vuoden 2023 aikana saatuja tuloksia. Vuoden 2022 tulosten osalta kilpailun säännöt sekä pisteiden laskijat löytyvät yhdistyksen kotisivuilta kohdasta Harrasteet -> Vuoden koira säännöt. Tulokset tulee ilmoittaa pisteidenlaskijoille viimeistään 15.1.2023 mennessä.

Huomioithan, että koiran omistajan tulee olla yhdistyksen jäsen jotta sen tulokset otetaan huomioon kilpailussa!

Hallitus päätti kokouksessaan tähän kilpailuun liittyen, että uudet säännöt otetaan takautuvasti käyttöön koiratanssin osalta siitä syystä, että koiratanssin säännöt ovat muuttuneet vuoden 2022 alusta alkaen niin oleellisesti ettei alkuperäisiä sääntöjä voida enää noudattaa. Uudet säännöt on päivitetty kotisivuille.

Hallitus päätti myös, että kyselyistä huolimatta Nose Work otetaan mukaan kilpailuun vuoden 2023 alusta alkaen kuten aiemmin on päätetty.