Tällä sivustolla käytetään evästeitä

Tämä sivusto hyödyntää toiminnan kannalta välttämättömiä evästeitä sekä sivuston kehittämisen mahdollistavia tilastointievästeitä. Joidenkin sisältöjen näyttäminen voi lisäksi edellyttää markkinointievästeiden hyväksymistä. Lue lisää käyttämistämme evästeistä.​​​​​​

Tällä sivustolla käytetään evästeitä

Tämä sivusto hyödyntää toiminnan kannalta välttämättömiä evästeitä sekä sivuston kehittämisen mahdollistavia tilastointievästeitä. Joidenkin sisältöjen näyttäminen voi lisäksi edellyttää markkinointievästeiden hyväksymistä. Lue lisää käyttämistämme evästeistä.​​​​​​

Evästeasetuksesi on tallennettu.

Kotisivumuutoksen myötä selvityksessä olevat asiat

Julkaistu:

Kotisivumuutoksen yhteydessä on ilmennyt selvitettäviä asioita. Listaamme tähän selvitettäväksi välitetyt asiat ja päivitämme tähän myös väliaikatietoa tai tiedon korjaamisesta sitä mukaa kuin saamme näihin vastauksia.

1. Kirjautuminen omiin tietoihin antaa Error-ilmoituksen

Tämä korjattu 28.6.2022, kirjautumisen pitäisi nyt onnistua ilman tätä Error-ilmoitusta.

2. Puskis ei toimi

Sivustomuutoksen yhteydessä sovittiin ja testattiin, että teknisesti on mahdollista, että Puskis jää edelleen yhdistyksen käyttöön. Valitettavasti sivun julkaisussa jotain kuitenkin meni pieleen. Tämä on tällä hetkellä selvityksessä./ Korjattu 30.6.2022

3. Tiedotteiden julkaisu kotisivuilla ei onnistu

Emme valitettavasti saa tällä hetkellä julkaistua tätä tiedotetta uusilla kotisivuilla joten tämä tiedote on toistaiseksi yhdistyksen Facebook-sivulla. Tämä on uusien kotisivujen palveluntarjoajalla selvitettävänä./ Korjattu 30.6.2022

4. Kennelin tietoihin ei saa lisättyä kotisivuosoitetta

Tämä on selvitettävänä.

5. Kasvattajalistauksessa kasvattajien tiedot ovat epäselvässä järjestyksessä

Välitetty selvitettäväksi onko kasvattajia mahdollista listata kennelnimen mukaisesti aakkosjärjestykseen tällä sivulla.

6. Kauppakirjan liitteet eivät avaudu.

Sivulla lappalaiskoirat.fi -> Jalostus -> Kasvattaminen -> Kauppakirjan liitteet liitteiden linkit eivät avaudu. Tämä on välitetty selvitettäväksi.

Mikäli huomaat, että jokin sivustolla ei toimi, ilmoitathan siitä sähköpostitse puheenjohtaja@lappalaiskoirat.fi niin selvitämme asiaa./ Korjattu 30.6.2022 suomenkielisten liitteiden osalta, englanninkielinen liite päivitetään myös pian.