Tällä sivustolla käytetään evästeitä

Tämä sivusto hyödyntää toiminnan kannalta välttämättömiä evästeitä sekä sivuston kehittämisen mahdollistavia tilastointievästeitä. Joidenkin sisältöjen näyttäminen voi lisäksi edellyttää markkinointievästeiden hyväksymistä. Lue lisää käyttämistämme evästeistä.​​​​​​

Tällä sivustolla käytetään evästeitä

Tämä sivusto hyödyntää toiminnan kannalta välttämättömiä evästeitä sekä sivuston kehittämisen mahdollistavia tilastointievästeitä. Joidenkin sisältöjen näyttäminen voi lisäksi edellyttää markkinointievästeiden hyväksymistä. Lue lisää käyttämistämme evästeistä.​​​​​​

Evästeasetuksesi on tallennettu.

Puheenjohtajan valinta kevätkokouksessa 1.4.2023

Julkaistu:

Lappalaiskoirat ry:n puheenjohtaja Marjo Berg on ilmoittanut luopuvansa puheenjohtajuudesta kesken toimikautensa. Näin ollen Lappalaiskoirat ry:n kevätkokouksen 1.4.2023 asialistalla on kohta Valitaan yhdistyksen puheenjohtaja toimikaudelle 2023-2024.

Hanna-Kaisa Savela on ilmoittanut Lappalaiskoirat ry:n hallitukselle olevansa käytettävissä yhdistyksen puheenjohtajaksi. Tässä Hanna-Kaisa esittely.

Mikäli ehdolle on asettumassa muita henkilöitä, pyydämme toimittamaan esittelytekstin ja kuvan tiedottaja@lappalaiskoirat.fi. Toivomme, että pystymme julkaisemaan kaikkien ehdokkaiden tiedot ennen kevätkokousta.

Hanna-Kaisa Savela

Olen Hanna-Kaisa Savela, 35-vuotias myyntityötä tekevä insinööri Maskusta, Turun liepeiltä. Kanssani asuu 11 v omistamani suomenlapinkoirauros Nalle, Lapinpeikon Nallekarhu. ”Suomenlapinkoirapiireihin” olen astunut vuonna 2007 ja olen päässyt tutustumaan useisiin koiriin, kokeillut laajalti eri harrastusmuotoja sekä osallistunut erilaisiin tapahtumiin.

Harrastan koirani kanssa metsässä samoilua, näyttelyitä ja höntsäillen tottelevaisuutta. Lisäksi vapaa-ajalla käyn ratsastamassa, ryhmäliikuntatunneilla, metsästämässä ja moottoripyöräilemässä. Luottamustehtäviä minulla on kunnallispolitiikassa ja omakotiyhdistyksessä. Lisäksi olen vastannut ratsastuskilpailuiden turvallisuudesta.

Olen aktiivinen, iloinen ja luotettava sekä sanavalmis tekijä ehdolle rotuyhdistyksemme puheenjohtajaksi.