Tänään on keskiviikko 8. huhtikuuta 2020

In english    Sivukartta    Etusivulle

YHDISTYKSEN TOIMIHENKILÖT / HALLITUS 2020:

HALLITUS

Puheenjohtaja

Sari Laitinen
Viertokatu 13 as. 2, 87150 KAJAANI
puh. 044 750 4002
puheenjohtaja@lappalaiskoirat.fi

Varapuheenjohtaja

Tiina Soininen
puh. 050 555 0177
usvatassun@gmail.com

Jäsenet

Tiina Morri
puh. 050 364 7560
tiina.morri@maansiirtomorri.fi

Saara Sampakoski
puh. 040 417 5785
saara.shacal@kolumbus.fi

Janika Wikstén
puh. 040 585 3839
janika.wiksten@nic.fi

Kirsi Vallittu
puh. 041 459 0509
kirsi.vallittu@gmail.com

Arja Immonen
puh. 050 375 1308
kennelheikunkeikun@gmail.com

Henna Lähevirta
puh. 0400 631 383
sihteeri@lappalaiskoirat.fi

Niina Laamanen
puh. 040 752 6268
niina.laamanen@pp.inet.fi

Paula Kemppainen
puh. 040 822 1714
paula.kemppainen@gmail.com

Varajäsenet

Titta Repo
puh. 0400 676 135
titta.repo@gmail.com

Heidi Ekman
puh. 044 054 4201
kirellas@gmail.com

Riikka Jauhiainen
tiedottaja@lappalaiskoirat.fi

MUUT TOIMIHENKILÖT:

Yhdistyksen sihteeri

Henna Lähevirta
Moosenmäentie 44, 13900 PEKOLA
puh. 0400 631 383
sihteeri@lappalaiskoirat.fi

Jäsensihteeri

Arja Laitinen
Haapapolku 14 A 2, 73300 NILSIÄ
jasensihteeri@lappalaiskoirat.fi

Rahastonhoitaja

Seija Piipponen
Oravantie 10, 48230 KOTKA
puh. 050 339 8312
rahastonhoitaja@lappalaiskoirat.fi

Tiedottaja

Riikka Jauhiainen
tiedottaja@lappalaiskoirat.fi

Puppy information in English and foreign contacts Finland

Marja Talvitie
Keskustie 11 A 6, FIN-12100 OITTI
tel. +358 50 440 7617
marja@talvitie.org

Nordic countries contact person in English / på svenska

Petra Palukka
Sirppitie 4 as. 11, FIN-90530 OULU
petra.palukka@gmail.com

Suomenlapinkoirien jalostustoimikunta

jalostustoimikunta@lappalaiskoirat.fi

Puheenjohtaja

Janika Wikstén
Kuusikkotie 44 B, 01380 VANTAA
puh. 040 585 3839

Varapuheenjohtaja

Tapio Kakko
puh. 040 450 8713

Sihteeri

Marjo Vierikko
Tukkikatu 15 B, 15680 LAHTI
puh. 044 335 4776

International breeding committee-related contacts

Petra Palukka
Sirppitie 4 as. 11, FIN-90530 OULU
tel: +358 50 482 1785 (evenings preferred)
jalostustoimikunta@lappalaiskoirat.fi

Jalostusneuvojat

Taru Vallius
Petra Österberg
Sanna Parviainen
Niina Nyrhinen
Pirjo Kivijärvi

Tietojen kirjaaja

Katja Rantala

Lapinkoirien jalostustoimikunta

jalostustoimikunta@lappalaiskoirat.fi

Puheenjohtaja

Minna Kemppainen
Arotie 9, 91500 MUHOS
puh. 040 764 8396
minnake@gmail.com

Varapuheenjohtaja

Laura Okker
puh. 050 534 3216

Sihteeri

Miia Peltola
Peltomäenkatu 8 B 9, 67700 KOKKOLA
puh. 040 558 1601

Jalostusneuvojat

Kaisa Hurme
Tapio Kakko
Katja Rantanen
Karin Sundström

Pentuvälittäjä

Markku Jokinen (slk, lpk, rlk)
puh. 040 582 1967
yllapito@lappalaiskoirat.fi

Kasvattajakummit

Kirsi Vallittu
puh. 041 459 0509
kirsi.vallittu@gmail.com

Kirsti Pelkonen
puh. 050 302 2343
kirsti.pelkonen@wippies.fi

Tuomaritoimikunta

Marja Talvitie
puh. 050 440 7617
marja@talvitie.org

Jukka Kuusisto
puh. 040 516 9282
lecibsin@nic.fi

Tapio Kakko
puh. 040 450 8713
tapio.kakko@heeros.com

Mari Lackman
puh. 040 531 3413
mari.lackman@gmail.com

Sihteeri

Taina Friman
puh. 050 545 7626
friman.taina@gmail.com

Myyntiartikkelit ja pr-tuotteet

Tiina Morri
puh. 050 364 7560
tiina.morri@maansiirtomorri.fi

Arja Immonen
puh. 050 375 1308
kennelheikunkeikun@gmail.com

Seija Piipponen
puh. 050 339 8312
piipse@gmail.com

Tiina Riuttanen
puh. 040 773 2991
tiina.riuttanen@outlook.com

Petri Hallberg
halle@netti.fi

Alaosastojen yhteyshenkilö

Kirsi Vallittu
puh. 041 459 0509
alaosastot@lappalaiskoirat.fi

Nuorisotoimikunta

nuoriso.lappalaiskoirat@gmail.com

Sonja Lehtovirta
puh. 045 854 8047

Johanna Lahtinen
puh. 044 973 8203

Veera Vallittu

Näyttely- ja harrastetoimikunta

nayttelytoimikunta@lappalaiskoirat.fi

Puheenjohtaja

Tiina Soininen
puh. 050 5550177

Varapuheenjohtaja

Tiina Morri
puh. 050 364 7560

Sihteeri

Heidi Ekman
puh. 044 054 4201

Marjut Havuaho
puh. 050 305 7402

Paula Kemppainen
puh. 040 822 1714

Harrastevastaavien yhteyshenkilö

Niina Laamanen
puh. 040 752 6268

Paimennus

Satu Viljakainen
puh. 040 776 9456
satu.viljakainen@elisanet.fi

TOKO

Johanna Vahlman
puh. 044 345 6361
johanna.vahlman@gmail.com

Rally-toko

Tiina Simpura
puh. 040 838 3629
simpura.tiina@gmail.com

Koiratanssi

Saara Lehtiniemi
puh. 050 526 9278
saara.lehtiniemi@gmail.com

Agility

Outi Puhakka
puh. 041 544 2001
outi.puhakka86@gmail.com

MEJÄ - metsästyskoirien jäljestämiskoe

Kirsi Savela
puh. 0400 788 600
kirsi.savela@gmail.com

PK - Palveluskoiralajit

Sanna Hallman
puh. 050 338 5541
sanna.hallman@gmail.com

Pelastuskoiratoiminta

Sanna Hallman
puh. 050 338 5541
sanna.hallman@gmail.com

LEHTITOIMIKUNTA

Päätoimittaja

Taru Pesola-Väisänen
lehti@lappalaiskoirat.fi

Taitto

Minna-Marika Kumpulainen
taitto@lappalaiskoirat.fi

Oikolukija

Anniina Leskinen
oikoluku@lappalaiskoirat.fi

Jäsenet

lehtitoimikunta@lappalaiskoirat.fi

Petri Hallberg

Sanna Parviainen

Minna Rummukainen

Kirsi Savela

Marjo Berg

Heikki Karjalainen

Riikka Jauhiainen

Some-vastaava

Ada Väisänen
some@lappalaiskoirat.fi

WWW-sivujen ylläpito

Markku Jokinen
puh. 040 582 1967
yllapito@lappalaiskoirat.fi

Sivun alkuun

Copyright © Lappalaiskoirat ry 2020