Tänään on keskiviikko 19. helmikuuta 2020

In english    Sivukartta    Etusivulle

VUODEN KOIRA 2019 – TULOKSET

lapinporokoira, paras uros

1. Suukkosuun Tulesta Temmattu, FI45191/11
om. Pinja Hiltunen, Sari Laitinen & Sirpa Kaattari

52 pist.

2. Sarasteen Borokuiskaaja, FI35390/15
om. Mari Jesiöjärvi

49 pist.

3. Ahulin Oka, FI55014/16
om. Anne Lepola

49 pist.

4. Pieksun Silmänlumetta, FI46146/18
om. Mari Jesiöjärvi

48 pist.

5. Mikälie Halparauno, FI28196/15
om. Sari Saari

37 pist.

6. Jahkkas Gangsteri, FI24334/18
om. Mari Lackman

34 pist.

7. Lapponian Sky Borealis Benjamin, ER52423/18
om. Marjo Berg & Pia Nevala

29 pist.

8. Suukkosuun Kultainen Pirta, FI48543/17
om. Tanja Vauhkonen

29 pist.

9. Suukkosuun Rapatessa Roiskuu, FI16431/16
om. Jaana Jalasaho & Pinja Hiltunen

22 pist.

10. Lumiturpa Näppärä Niila, FI51232/13
om. Elena Wuorimaa

21 pist.

lapinporokoira, paras narttu

1. Suukkosuun Sydämen Valittu, FI12788/17
om. Laura & Katri Rintaniemi

52 pist.

2. Cossaks Mystic Maare, FI43984/12
om. Carita Karttunen

47 pist.

3. Suukkosuun Helmen Hohde, FI43274/17
om. Pinja Hiltunen & Sirpa Kaattari

43 pist.

4. Lumiturpa Henriikka, FIN56734/07
om. Matti Takanen, Riitta & Mimmi Takalo

41 pist.

5. Lapponian Sky Aurora Amelie, FI11138/17
om. Marjo Berg

41 pist.

6. Mikälie Siellä Menee, FI38969/12
om. Sari Saari

35 pist.

7. Suukkosuun Pihlajan Helmi, FI43273/17
om. Pinja Hiltunen & Noora Korhonen

34 pist.

8. Suukkosuun Helmestä Hiottu, FI56022/14
om. Pinja Hiltunen & Sari Laitinen

34 pist.

9. Cossaks Valiantic Verla, FI40986/17
om. Carita Karttunen

33 pist.

10. Suukkosuun Riemu Riimi, FI28199/10
om. Pinja Hiltunen

32 pist.

suomenlapinkoira, paras uros

1. Peikkovuoren Caesar, FI22638/14
om. Jaana Miettinen & Taina Friman

52 pist.

2. Peikkovuoren Cassiopeia, FI52774/16
om. Jonna Lehto & Taina Friman

50 pist.

3. Peikkovuoren Sotshi, FI16535/14
om. Anita Penttinen

48 pist.

4. Peikkovuoren Lakupekka, FI13750/16
om. Henna & Mia Pölönen

46 pist.

5. Peikkovuoren Mozart, FI30245/11
om. Veeti & Taina Friman

46 pist.

6. Peikkovuoren Vahca, FI53700/09
om. Jaana Miettinen & Taina Friman

43 pist.

7. Lecibsin Sappa, FI45551/13
om. Minna Suihkonen

42 pist.

8. Hippusen Dykkylumi, FI27424/17
om. Anni-Maria Rimpiläinen

40 pist.

9. Vanilla's Honey Hope You Like, FI27540/12
om. Katja Rantala

32 pist.

10. Articpro's Fárre Áhcci Lusa, FI18432/19
om. Minna Suihkonen

31 pist.

suomenlapinkoira, paras narttu

1. Expected Daim, FI44229/14
om. Juuli Tarvainen

50 pist.

2. Savumerkin Sole Niin Justiinsa, FI50695/16
om. Sanna Vettenranta & Kati Keränen

50 pist.

3. Hippusen Dalventaika, FI27422/17
om. Johanna Kallioniemi

48 pist.

4. Peikkovuoren Pakkasenkide, FI53268/16
om. Päivi Kivi & Taina Friman

42 pist.

5. Expected Stephanie, FI38249/17
om. Johanna Kallioniemi

40 pist.

6. Peikkovuoren Vanilla, FI53697/09
om. Mirja Sipilä

39 pist.

7. Usvaneidon Brianna, FI10129/17
om. Sara ja Anssi Ala-Luoma

38 pist.

8. Taikalumon Kuurankukka, FI43809/17
om. Sari Kalapudas

37 pist.

9. Peikkovuoren Maya Murunen, FI13755/16
om. Tuuli Karjalainen & Taina Friman

36 pist.

10. Pikku-Pakkasyön Kaunehin Oot, FI50184/17
om. Elina Pikkujämsä & Johanna Sergejeff

34 pist.

ruotsinlapinkoira, paras uros

1. Snow Team's Oahpalas, FI34005/16
om. Kirsi Auvinen

47 pist.

2. Qanuk's Black Sam, FI29330/18
om. Kirsi Auvinen

22 pist.

ruotsinlapinkoira, paras narttu

1. Snow Team's LH Mohkki, FI24055/15
om. Kirsi Auvinen

27 pist.

2. Snow Team's Oarrimuorji, FI34008/16
om. Kirsi Auvinen

24 pist.

3. Care Bears Fun Crispy Candy, FI17766/11
om. Merja Valkonen

18 pist.

4. Snow Team's LH Merkkalas, FI24052/15
om. Kirsi Auvinen

12 pist.

5. Snow Team's LH Miehta, FI24053/15
om. Kirsi Auvinen

9 pist.

6. Snow Team's Piegga, FI50632/18
om. Kirsi Auvinen

7 pist.

Vuoden kennel

1. Suukkosuun LPK
om. Pinja Hiltunen

46 pist.

2. Peikkovuoren SLK
om. Taina & Ari Friman

42 pist.

3. Lapponian Sky LPK
om. Marjo Berg

22 pist.

4. Mikälie LPK
om. Pia Leppäsalo

18 pist.

5. Lecibsin SLK
om. Jukka Kuusisto

14 pist.

6. Cossaks LPK
om. Carina Olenius

14 pist.

7. Pieksun LPK
om. Katja Jaakola

11 pist.

8. Lapinpeikon SLK
om. Katja Hietanen

6 pist.

Tähtipokaali

1. slku Peikkovuoren Caesar, FI22638/14
om. Jaana Miettinen & Taina Friman

72 pist.

2. slku Peikkovuoren Cassiopeia, FI52774/16
om. Jonna Lehto & Taina Friman

69 pist.

3. lpku Ahulin Oka, FI55014/16
om. Anne Lepola

62 pist.

4. lpku Suukkosuun Tulesta Temmattu, FI45191/11
om. Pinja Hiltunen, Sari Laitinen & Sirpa Kaattari

57 pist.

5. slku Peikkovuoren Lakupekka, FI13750/16
om. Mia Pölönen

55 pist.

6. slku Peikkovuoren Sotshi, FI16535/14
om. Anita Penttinen, Harviala

51 pist.

7. lpku Pieksun Silmänlumetta, FI46146/18
om. Mari Jesiöjärvi

49 pist.

8. lpku Sarasteen Borokuiskaaja, FI35390/15
om. Mari Jesiöjärvi

48 pist.

9. slku Peikkovuoren Mozart, FI30245/11
om. Veeti & Taina Friman

44 pist.

10. lpkn Cossaks Mystic Maare, FI43984/12
om. Carita Karttunen

44 pist.

Vuoden veteraani

1. slku Peikkovuoren Vahca, FI53700/09
om. Jaana Miettinen & Taina Friman

70 pist.

2. slkn Peikkovuoren Vanilla, FI53697/09
om. Mirja Sipilä

60 pist.

3. lpkn Suukkosuun Riemu Riimi, FI28199/10
om. Pinja Hiltunen

58 pist.

4. slku Peikkovuoren Mozart, FI30245/11
om. Veeti & Taina Friman

58 pist.

5. lpkn Mikälie Silmätikku, FIN39676/07
om. Sari Saari

58 pist.

6. lpkn Lumiturpa Henriikka, FIN56734/07
om. Matti Takanen, Mimmi & Riitta Takalo

57 pist.

7. lpkn Iresa Wanda, FIN51554/08
om. Taija Häätylä

57 pist.

8. slku Eisenfest Pluton Laulu, FI16430/11
om. Annina & Veera Vallittu

56 pist.

9. slku Kolme Veetä Basso-Betja, FI20008/11
om. Auli ja Tuomas Hietala & Oona Heikkinen

56 pist.

10. slku Lapinpeikon Ikiomairtokarva, FIN11663/08
om. Kirsi Savela

55 pist.

Vuoden pentu

1. slku Articpro's Fárre Áhčči Lusa, FI18432/19
om. Minna Suihkonen

48 pist.

2. rlkn Snow Team's Piegga, FI50632/18
om. Kirsi Auvinen

47 pist.

3. slkn Kanervatunturin Tytönhupakko, FI47283/18
om. Paula Smirnoff

46 pist.

3. lpku Tinttaraisen Nestori, FI51272/18
om. Riikka ja Jussi Palmula

46 pist.

4. slku Eisenfest Rock Me, FI38286/18
om. Annina ja Veera Vallittu

44 pist.

4. lpku Pieksun Silmänlumetta, FI46146/18
om. Mari Jesiöjärvi

44 pist.

5. lpkn Onnekas Insomnia Yheksäntoista, FI28744/19
om. Marjo Berg & Riikka Tuomisto

43 pist.

6. slku Peikkovuoren Björnn, FI27867/19
om. Risto Uotila

41 pist.

7. slkn Pikku-Pakkasyön Brand New Ihanuus, FI54498/18
om. Elina Pikkujämsä

40 pist.

8. slkn Eisenfest Elektra, FI48573/18
om. Annina ja Veera Vallittu

39 pist.

8. lpkn Suukkosuun Pieni Pyrstötähti, FI53738/18
om. Paula Kemppainen & Pinja Hiltunen

39 pist.

9. slkn Jupinoiva Akantakku, FI47397/18
om. Johanna Vahlman

37 pist.

10. slku Pilvikummun Sinä Olet Tärkeä, FI49745/18
om. Anne Ruuskanen

36 pist.

Vuoden PK-koira

1. rlkn Cahppes Lahukka, FI54315/14
om. Meri Markkanen

10 pist.

2. lpkn Taimiston Hyvä Peto, FI40814/16
om. Hertta Mikkonen

9 pist.

3. lpku Pakkashelmen Onnenhaave, FI38070/13
om. Sanna Hallman

8 pist.

4. rlkn Cahppes X-A
om. Meri Markkanen

6 pist.

5. rlkn Lahukan Audunn, FIN54327/07
om. Meri Markkanen

1 pist.

5. slkn Eidalun Melia, FI44098/14
om. Mirka Jääskeläinen

1 pist.

Vuoden TOKO-koira

1. lpkn Taivaantulen Lumihelmi, FI23477/13
om. Minna Keinänen

46 pist.

Vuoden TOKO-tulokas

1. slku Lecibsin Kiehtova Lumous, FI23477/13
om. Hilkka Mäkitalo

808 pist.

2. lpkn Savge Metsäntähti, FI19201/17
om. Tiina Simpura

788 pist.

3. lpkn Lapponian Sky Aurora Ariadna, FI11139/17
om. Riia Lehti

541 pist.

4. slkn Mustinkulman Jupina, FI38997/15
om. Johanna Vahlman

518 pist.

5. lpkn Suopunkitytön Piika Pihkatassu, FI21998/17
om. Eija Mykkänen

464,5 pist.

6. lpkn Poroporvarin Juhannusraketti, FI39416/13
om. Anna Agopov

371 pist.

7. slku Ikuisesti Dalla Pohjassa, FI35743/17
om. Minna Rummukainen

184 pist.

8. lpkn Cossaks Quaintic Qielo, FI35799/15
om. Sanna Vinblad

176,5 pist.

Vuoden Rally-toko koira

1. lpkn Lapponian Sky Aurora Ariadna, FI11139/17
om. Riia Lehtinen

31 pist.

2. slkn Jäkäläkummun Riimi, FI43572/11
om. Milla Mäkinen

24 pist.

3. lpku Pakkaslaulun Oodi Hymylle, FI35561/15
om. Katariina McAspurn

24 pist.

4. slku Utuniityn Aamos, FI18680/15
om. Henna Oksanen

23 pist.

5. slkn Ciasman Quperkeikka, FIN27686/08
om. Emilia Laakkonen

22 pist.

6. lpkn Suopunkitytön Piika Pihkatassu, FI21998/17
om. Eija Mykkänen

21 pist.

7. lpkn Pieksun Räpätäti, FI23311/12
om. Kimmo Järvinen

21 pist.

8. slkn Miskajasmin Jäähile, FI19679/11
om. Aira Lapinsusi

20 pist.

9. lpkn Karhukallion Golden Gloria, FI36209/10
om. Kimmo Järvinen

20 pist.

10. slkn Maijuntuvan Hurmaava Hedda, FI37442/16
om. Päivi Vimpari

19 pist.

Vuoden Junior Handler

10-13-vuotiaat

1. Veera Vallittu

40 pist.

14-17-vuotiaat

1. Oona Papunen

39 pist.

2. Tia Tikkanen

31 pist.

Vuoden Agilitykoira

1. slku Taikahallan Pohjoisen Pomo, FI24894/12
om. Maria Martin

360 pist.

2. lpku Iltahämyn Ystävän Sulo, FI19609/11
om. Miia Sihvonen

311 pist.

3. lpkn Poroporvarin Juhannusraketti, FI39416/13
om. Anna Agopov

309 pist.

4. lpku Kielapihkan Pronssisolki, FI22698/09
om. Outi Puhakka

272 pist.

5. lpku Mikälie Siellä Menee, FI38969/12
om. Sari Saari

186 pist.

6.slku Naavisemon Minä Olen Voittaja, FI33751/17
om. Maria Martin

140 pist.

Vuoden MEJÄ-koira

1. lpku Minnegehke Aevhkie, FI 50287/17
om. Mari Rantala

105 pist.

2. slkn Kultalapin Toskalintypykkä, FI25717/12
om. Pirjo Kaisko

103 pist.

3. slku Villi-Joikhu Hiljaa Hyvä Tulee, FI41633/15
om. Jonna Rahikainen

57 pist.

4. lpku Sagaberran Oriparoni, FI28149/12
om. Mirva Rantala

32 pist.

5. slku Lapinpeikon Ikiomairtokarva, FIN11663/08
om. Kirsi Savela

17 pist.

6. slku Lapinpeikon Nallekarhu, FI15403/12
om. Hanna-Kaisa Savela

5 pist.

7. slkn Peikkovuoren Pakkasenkide, FI53268/16
om. Päivi Kivi & Taina Friman

2 pist.

Vuoden paimennuskoira

1. lpku Suukkosuun Kitkan Viisas, FI44240/13
om. Miia Korpua

61 pist.

2. lpku Kirjokannen Hurtti Ukko, FI17474/09
om. Mirva Rantala

61 pist.

3. lpku Sagaberran Oriparoni, FI28149/12
om. Mirva Rantala

59 pist.

4. slku Kajaskiven Vahkar Velho, FI14946/10
om. Aino Karilas

58 pist.

5. lpkn Ceahpes Hilbes Himinä, ER34310/17
om. Mirva Rantala

56 pist.

6. slkn Vasiten Aivan Nokko, FI50265/14
om. Tiina Ahonen

42 pist.

7. slkn Tuiskuturkin Etiäinen, FI21612/10
om. Tiina Ahone

42 pist.

8. lpku Pakkaslaulun Tervastuli, FI36740/16
om. Tuula Taponen

42 pist.

9. lpkn Cossaks Quaintic Qielo, FI35799/15
om. Sanna Vinblad

34 pist.

10. slku Tarutuulten Huomenlahja, FI44232/09
om. Taru Vallius

17 pist.

Vuoden Koiratanssikoira

1. rlku Vauhtinallen Aika Epeli, FI19488/16
om. Merja Valkonen

31 pist.

2. rlkn Care Bears Fun Crispy Candy, FI17766/11
om. Merja Valkonen

31 pist.

3. slkn Karvakatraan Taidokas Taikatuuli, FI18854/14
om. Sari Vahtola

16 pist.

4. lpku Säkä, ER43422/15
om. Saara Lehtiniemi

10 pist.

5. rlkn Vauhtinallen Aika Pakkaus, FI19489/16
om. Kaisa Heikkinen

4 pist.
Sivun alkuun

Copyright © Lappalaiskoirat ry 2020