Tänään on tiistai 21. marraskuuta 2017

In english    Sivukartta    Etusivulle

VUODEN KOIRA 2012 – TULOKSET

lapinporokoira, paras uros

1. Suukkosuun Shamaani FI43328/09
om. Sari Laitinen ja Pinja Hiltunen, Kajaani

52 p.

2. Wauhtiwelhon Bekko FIN54630/07
om. Tarja Veijonen, Kuusankoski

50 p.

3. Suukkosuun Tulesta Temmattu FI45191/11
om. Sari Laitinen ja Pinja Hiltunen, Kajaani

44 p.

4. Lumiturpa Herkko FI48737/11
om. Matti Takanen ja Riitta Takalo, Karjaa

40 p.

5. Lakkaneva's Beana Birka FIN12122/07
om. Carina Olenius, Vihijärvi

38 p.

lapinporokoira, paras narttu

1. Stablehill's Reseda FIN55125/08
om. Riitta Kesäniemi, Selänpää

50 p.

2. Lumiturpa Taikatalvi FIN52979/06
om. Johanna Ollila ja Matti Takanen, Karjaa

47 p.

3. Suukkosuun Tulisuudelma FI45195/11
om. Sari Laitinen ja Pinja Hiltunen, Kajaani

46 p.

4. Tuulenkuun Cuutamosonaatti ER12948/01
om. Suvi Anttila, Orimattila

44 p.

5. Lumiturpa Hertta FIN56735/07
om. Laila Parantala & Matti Takanen, Perniö

42 p.

suomenlapinkoira, paras uros

1. Lecibsin Macce FIN23792/04
om. Taina Miettinen, Palokka

53 p.

2. Lumiturpa Eppu FIN28693/05
om. Johanna Ollila, Mäntsälä

44 p.

3. Lumiturpa Api FIN20366/00
om. Matti Takanen ja Riitta Takalo, Karjaa

44 p.

4. Peikkovuoren Vahca FI53700/09
om. Jaana Keinänen, Outokumpu

42 p.

5. Peikkovuoren Xensaatio FI27224/10
om. Markku ja Liisa Maahi, Vihtavuori

39 p.

suomenlapinkoira, paras narttu

1. Peikkovuoren Wanda FI23075/10
om. Taina Miettinen ja Ari Friman, Palokka

50 p.

2. Peikkovuoren Vanilla FI53697/09
om. Mirja Sipilä, Heinola

38 p.

3. Lumiturpa Oikku FIN25087/02
om. Matti Takanen ja Riitta Takalo, Karjaa

38 p.

4. Barffas Girste FIN30718/02
om. Susanna Piibemann, Myllykoski

35 p.

4. Peikkovuoren Bambi FI44502/11
om. Miska Friman ja Taina Miettinen, Palokka

35 p.

ruotsinlapinkoira, paras uros

1. Care Bears Fun Captain Cosmos FI17765/11
om. Leila Häkkinen, Vöyri

22 p.

2. Care Bears Fun Cool Caamos FI17762/11
om. Leila Häkkinen, Vöyri

18 p.

2. Care Bears Moon Shadow FIN58504/08
om. Leila Häkkinen, Vöyri

9 p.

ruotsinlapinkoira, paras narttu

1. Care Bears Star Bright FIN13943/02
om. Leila Häkkinen, Vöyri

37 p.

2. Korpikartanon Abba FIN43675/08
om. Reija Väinämö, Kuusamo

34 p.

3. Herding Instinct's Divan Nemi FIN53332/05
om. Kaisa Heikkinen, Oulu

18 p.

3. Little Honey's Darfi FIN19967/01
om. Kaisa Heikkinen, Oulu

18 p.

5. Care Bears Moon Serenade FIN58507/08
om. Leila Häkkinen, Vöyri

16 p.

Vuoden näyttelykennel

1. Peikkovuoren SLK
om. Taina Miettinen & Ari Friman, Palokka

205 p.

2. Lumiturpa SLK
om. Matti Takanen ja Riitta Takalo, Karjaa

182 p.

3. Suukkosuun LPK
om. Pinja Hiltunen, Kajaani

167 p.

4. Lumiturpa LPK
om. Matti Takanen ja Riitta Takalo, Karjaa

141 p.

5. Barffas SLK
om. Susanna Piibeman, Myllykoski

127 p.

Tähti-pokaali

1. lpku Suukkosuun Shamaani FI43328/09
om. Sari Laitinen ja Pinja Hiltunen, Kajaani

92 p.

2. slku Lecibsin Macce FIN23792/04
om. Taina Miettinen, Palokka

69 p.

3. slku Staalon Åregano FIN442930/08
om. Tiina Soininen, Kortejoki

58 p.

4. lpku Wauhtiwelhon Bekko FIN54630/07
om. Tarja Veijonen, Kuusankoski

55 p.

5. slkn Ciasman Riemu-Riina FIN39958/03
om. Liisa Lehtonen, Ypäjä as

29 p.

5. rlkn Care Bears Star Bright FIN13943/02
om. Leila Häkkinen, Vöyri

29 p.

Vuoden Veteraani

1. slku Lumiturpa Api FIN20366/00
om. Matti Takanen ja Riitta Takalo, Karjaa

59 p.

2. slku Lecibsin Macce FIN23792/04
om. Taina Miettinen, Palokka

58 p.

2. lpkn Tuulenkuun Cuutamosonaatti ER12948/01
om. Suvi Anttila, Orimattila

58 p.

4. slkn Barffas Girste FIN30718/02
om. Susanna Piibemann, Myllykoski

57 p.

5. slkn Viksalan Gimma FIN13369/02
om. Arto ja Susanna Pesu, Taavetti

56 p.

Vuoden pentu

1. rlkn Cahppes Pepzi SE24968/2012
om. Kirsi Auvinen, Västinniemi

27 p.

2. slku Eisenfest Tuhatkauno FI40245/11
om. Pia Kauha, Latovainio

24 p.

2. slku Erätytön Sahpe FI57290/11
om. Tiina Kuukasjärvi, Muonio

24 p.

2. slku Lapinpeikon Nallekarhu FI15403/11
om. Hanna-Kaisa Savela, Turku

24 p.

2. slku Peikkovuoren Balbacco FI44497/11
om. Merja ja Ilkka Tammi, Kontiolahti

24 p.

Vuoden Toko-koira

1. lpkn Taimi FIN36874/07
om. Laura Okker, Asikkala

60 p.

2. slku Fihtolas Överallt FIN20423/08
om. & ohj. Eija Kuittinen, Kontiolahti as

47 p.

3. slku Dimolin Kairankävijä FIN23797/06
om. & ohj. Tarja Salmenvirta, Elimäki

28 p.

4. slku Lapinpeikon Ikiomairtokarva FIN11663/08
om. & ohj. Kirsi Savela, Raisio

6 p.

Vuoden Toko-Lupaus

1. lpkn Iresa Zierra ER10487/09
om. Leena Kivitalo, Kilvakkala

555 p.

2. lpkn Mikälie Silmätikku FIN39676/07
om. Sari Saari, Uusitalo

547 p.

3. slku Pörröhännän Auvo-Aukusti FIN21755/08
om. Sari Virta, Huittinen

543 p.

4. lpkn Pilvipolun Malja Aamulle FI24965/10
om. Mira J Tenhunen, Iisalmi

540 p.

5. slku Miskajasmin Olkihattu FI43285/09
om. om. Heli Leskinen, Pirkkala

536 p.

Vuoden Junior handler

10-13-vuotiaat

1. Viivi Papunen, Hytti

28 p.

2. Oona Papunen, Hytti

4 p.

14-17-vuotiaat

1. Emilia Puurunen, Sumiainen

14 p.

Vuoden Agility-koira

1. slku Taikahallan Hankien Hurma FIN27436/05
om. Maria Martin, Rovaniemi

161 p.

2. slkn Viivi FIN34804/04
om. Esa Manninen, Kouvola

160 p.

3. slku Puhtituulen Heimo Huima FIN35013/06
om. Timo & Hilkka Ruuttunen

157 p.

4. lpku MIkälie Xynyt FIN51066/08
om. Anna & Maiju Parviainen, Velho

153 p.

5. lpku Kielapihkan Pronssisolki FI22698/09
om. Outi Puhakka, Tampere

150 p.

Vuoden PK-lappalaiskoira

1. lpku Kielapihkan Rautaristi FI22696/09
om. Mira Äikiä, Jämsä

2. lpku Mikälie Narunjatke FIN37995/06
om. Raisa Niskasaari, Jyväskylä

3. lpku Hopeaketun Touko Martti ER28170/04
om. Hertta Mikkonen, Kuopio

3. slku Peikkovuoren Ikiliikkuja FIN15644/06
om. Markku & Liisa Lahtinen, Laukaa

3. lpkn Sagaberran Nummilintu FIN50348/07
om. Salla Kaartinen, Oulu

Sivun alkuun

Copyright © Lappalaiskoirat ry 2017