Tänään on torstai 23. marraskuuta 2017

In english    Sivukartta    Etusivulle

POROPAIMENNUSTULOKSIA


Paimennuskokeiden tuloksia Porokoirakerhon sivuilta: http://www.porokoirakerho.fi/tuloksia.html

SAVUKOSKI 09.-11.03.2007

Hyväksytyn tuloksen perjantain ja sunnuntain kokeista saaneet:

Tuomarit: Sami Siirtola (pe,su), Jouni Savukoski (pe,su), Pekka Rouvinen (pe,su), Mauri Vaarala (pe)

slku Riskatsurkan Fidnar (tk) FIN27616/06, Jarmo Wessman

ei-rek. slku Jonnu (tk), Mauno Pirttilä

lpku Hukkaperä Kaustinen FIN15487/04, Kai Paalanen&Susann Laaksonen

slkn Amulehtta FIN36374/05, Kaisa Vallius&Karita Matikainen

lpkn Pilvipolun Pipariakka ER10084/05, Kirsti Hassinen

lpkn Sagaberran Järvenhelmi ER29231/05, Salla Kaartinen

slkn Klänähän Halogeeni FIN15899/03, Päivi Päärni

lpku Tuulenkuun Fierelläsi Olen FIN30581/04, Päivi Kurttio

slkn Tiehpi Tindelitinda FIN28168/05, Anu Vaarama

lpkn Loij-jan Diana FIN51338/04, Pertti Kivelä

slkn Kukkipuun Goatnil FIN47950/05, Leila Snellman

lpkn Iresa Tuulentuoma ER40839/04, Mari Lackman

slku Kievraduv´va Dixie FIN15275/04, Heli Siivola

slku Barffas Gar´ret FIN30721/02, Anna-Leena Väätänen

slku Taivaannastan Diidakoansta FIN14559/04, Anna-Leena Väätänen

slku Jegolas Aslak Ahne FIN39188/98, Anna-Leena Väätänen

slkn Juskankankaan Pilke-Päivikki FIN22104/05, Tarja Lackman

lpkn Kisuran Kesakko ER30527/04, Minna Keinänen

lpkn Hankamukan Muska FIN50266/05, Anni Jylhä

lpkn Taajig FIN31417/05, Nina Vuori

slku Juskankankaan Mosku FIN35725/04, Kettunen Lasse & Pia

lpkn Nequam Hyrrä ER45484/04, Aila Räsänen

slku Iki-Wanhan Samur-Tietäjä FIN13239/01, Anne Turunen

slku Iki-Wanhan Seelinjoiku FIN15187/03, Jari Putaala

slkn Nutukas Ursula ER42649/05, Susanna Kangasvuo

slkn Nutukas Illusia FIN31639/02, Susanna Kangasvuo

lpkn Pepi ER16446/98, Raimo Mattila

Sivun alkuun

Lauantain 10.03.2007 kisan tulokset:

Tuomarit: Sami Pulju, Pertti Maununiemi, Mauri Vaarala, Pekka Rouvinen

1. lpku Iresa Uldan Uni (tk) ER48890/04 167p, Martti Siivola

2. lpku Pilvipolun Metsänpoika ER38259/01 162p, Leena Koski

3. lpku Eetu ER22153/03 161p, Annikki Berg

3. slkn Pilvipolun Kuksamuori FIN41077/01 161p, Paula Holopainen

4. lpku Lumiturpa Gamu (tk) FIN40119/99 158p, Veijo Leppäjärvi

5. lpku Pilvipolun Pihka-Viehka ER10087/05 155p, Mia Honkatukia

6. slku Kajaskiven Merlin FIN30370/04 153p, Noora Törnqvist

7. slkn Sydäntaven Fanfaari (tk) ER26908/01 151p, Jouni Savukoski

8. lpku Tuulenkuun Cuu-Ukko ER12942/01 150p, Kaisa Hurme

9. lpkn Hattivatin Milli-Molli (tk) ER20352/02 148p, Jari Häätylä

9. lpku Pihlajamäen Beikon-Poikanen ER43759/04 148p, Olli Tuuteri, Helsinki

10. lpku Hattivatin Mörkö (tk) ER20355/02 133,5p, Pentti Vuolo

pku Flinkko 132p, Jouko Hetta

lpku Hattivatin Tiikeri (tk) ER43703/04 129p, Sami Siirtola&Minna Pulju

lpku Fjällfarmens Mauri ER34490/05 127p, Riikka Juntunen

lpku Hankamukan Halava Hiski (tk) FIN32269/03 127p, Juha Tepsa

slku Reppulin Ered-Luin FIN30790/00 106p, Henni Oksanen

slkn Liehkun Cirki FIN27245/03 105p, Henna Risunen

lpku Hattivatin Pessi (tk) ER29747/04 75, Tiina Pyhäjärvi

xn Suenmustikka 41p, Pirkko Arveli

lpkn Nuppu (tk) ER36664/05 31p, Johanna Kokkonen

slkn Naavaneidon Pihka FIN39676/00 29p, Jenni Punttila

Sivun alkuun

NARKAUS 03.-05.03.2006

Hyväksytyn tuloksen perjantain ja sunnuntain kokeista saaneet:

slku Beetubardni FIN13150/05, Anniina Mäntylä

slkn Cantavia Lounatuuli FIN40597/04, Petra Palukka

lpku Eetu ER22153/03, Marjo Berg

lpku Fjällfarmens Mauri ER34490/05, Riikka Juntunen

lpkn Hagassessan Leesia ER31637/04, Minna Kemppainen

lpkn Hukkaperä Repo Raija ER26246/01, Anna Agopov

lpkn Jalakapojan Sera ER25921/04, Kaisa Hurme

lpku Kuuraukon Halti ER36601/05, Hermanni Koli

slkn Liehkun Albmi FIN40434/02, Lauri Ylimaa

slkn Liehkun Cirki FIN27245/03, Henna Risunen

lpku Miehtebiekka Ercci FIN20659/01, Päivi Takala

lpku Miehtebiekka Tuvra FIN31701/04, Anna-Maria Ojala

slku Naavaneidon Suentassu FIN16402/04, Sanna Nivell

slku Nennikka Ihca FIN31005/03, Matti Okkonen

slkn Paukapää Jaava FIN18327/03, Tiina Pesonen

slkn Paukapää Wirva FIN21356/00, Elisa Häkkilä

slkn Piiparipojan Nerea FIN45446/04, Henni Oksanen

slkn Piiparipojan Nuala FIN45445/04, Henni Oksanen

lpku Pihlajamäen Auer-Waara FIN40905/03, Leena Berg

lpku Pihlajamäen Beikon-Poikanen ER43759/04, Olli Tuuteri

lpkn Pilvipolun Kulta-Muorji ER40123/03, Suvi Kansanen

lpku Pilvipolun Pihka-Viehka ER10087/05, Mia Honkatukia

lpku Pilvipolun Pipariukko ER10086/05, Tiina Kari

lpku Pilvipolun Tuntsancahpe ER27211/05, Petra Federley

slkn Puhuripeikon Osmotar FIN30883/04, Merja Riijärvi

slkn Reppulin Tar-Elendil FIN22681/98, Merja Riijärvi

slku Sagaberran Eahketveaigi FIN10807/05, Saara Lehtiniemi

xn Somakontio Juha Hirvaskero

slku Taikahallan Hankien Hukka FIN27432/05, Teemu Taulavuori

slku Taikahallan Hankien Hurmuri FIN27433/05, Sanna Kukkonen

lpkn Tuulenkuun Elämänilo FIN21127/03, Salla Valpola

lpkn Tuulenkuun Erätuulenlumous FIN21128/03, Benita Andersson

slkn Wiktoria FIN30515/02, Minna Tirronen

Sivun alkuun

Lauantain 04.03.2006 kisan tulokset:

1. slkn Sydäntalven Fanfaari (tk) ER26908/01, Jouni Savukoski 171

2. lpku Hankamukan Halava Hiski (tk) FIN32269/03, Juha Tepsa 163,5

3. slku Reppulin Ered-Luin FIN30790/00, Henni Oksanen 161,5

4. slkn Naavaneidon Pihka FIN39676/00, Jenni Punttila 160,5

5. lpku Pilvipolun Metsänpoika ER38259/01, Leena Koski 160

6. slkn Jäkäläkummun Davvebiegga FIN35673/03, Tapio Kakko 159

7. slkn Pilvipolun Lazzarella FIN16711/00, Noora Törnqvist 156,5

8. slku Juskankankaan Nuuskamuikkunen FIN34914/99, Harri Sutinen 153,5

9. lpku Loij-jan Cihkka (tk) ER24051/04, Pekka Rouvinen 153

10. lpku Huraus Amppeeri FIN14336/03, Henna Välikangas 151,5

11. lpku Nequam Dominus Primus FIN38427/01, Tiina Syrjäpalo 150,5

11. lpku Hukkaperä Lemminkäinen ER10397/03, Paula Savolainen 150,5

11. lpkn Loij-jan Amatsoniitti FIN42744/01, Mareena Soininen 150,5

14. slku Kajaskiven Merlin FIN30370/04, Noora Törnqvist 149,5

14. lpkn Hattivatin Mörkö (tk) ER20355/02, Pentti Vuolo 149,5

16. lpkn Hagassessan Apilina ER20403/03, Jussi Kuoppala 146,5

17. lpkn Lecibsin Piika ER20185/01, Jorma Luusua 143,5

18. slkn Juskankankaan Lumitähti FIN10274/97, Hanna Okkonen 136,5

19. lpku Pihlajamäen Ankkuri-Nappi FIN40904/03, Sanna Junnonen 134

20. slku Juskankankaan Simo Hurtta FIN35413/01, Tiina Weckman 130,5

21. lpku Pilvipolun Metsänurho ER38262/01, Sanna Suhonen 127,7

22. xn Suenmustikka Pirkko Arveli 121

Sivun alkuun

NARKAUS 05.-06.03.2005

Poropaimennuskoe, lauantai

1. slkn Jäkäläkummun Davvebiegga FIN35673/03 156,5 Tapio Kakko

1. lpku Huraus Amppeeri FIN14336/03 156,5 Henna Välikangas

2. lpkn Lapinlumon Bumbol 154,5 Katja Jerichau

2. lpku Tuulenkuun Cuunpimennys ER12941/01 154,5 Mari Tuunanen

3. lpkn Hagassessan Apilina ER20403/03 154 Jussi Kuoppala

4. slku Iki-Wanhan Sauranseita FIN15188/03 153,5 Aslak Aikio

5. slk Liehkun Dimis FIN24249/03 151,5 Minna Lähdekorpi

5. lpku Karhukallion Ali-Baba ER19087/03 151,5 Satu Mansikkaviita

6. lpku Pihlajamäen Ankkuri-Nappi FIN40904/03 150 Sanna Junnonen

7. Nikku FIX00211/03 149,5 Tiina Kuosmanen

8. slku Kajaskiven Merlin FIN30370/04 148 NooraTörnqvist

9. slku Pilvipolun Sarmi-Beana FIN25815/04 145,5 Johanna Aaltonen

10. slkn Juskankankaan Lumitähti FIN10274/97 143 Hanna Ojalehto

11. slkn Naavaneidon Pihka FIN39676/00 140,5 Jenni Punttila

12. lpku Hattivatin Pessi ER29747/04 139,5 Tiina Pyhäjärvi

13. lpku Pilvipolun Kevätvelmu ER22716/03 138 Tuija Turunen

14. slkn Kukkipuun Kieddi FIN12205/01 136 Leila Snellman

15. slkn Fidelis Elegia Kia ER22188/03 133,5 Sanna Huhta

16. lpkn Pilvipolun Kevätvirne ER22719/03 127 Helena Seutu

17. rlkn Little Honey´s Darfi FIN19967/01B 124,5 Kaisa Heikkinen

18. lpku Saga Polaris Nostalgia 116,5 Pirita Kurka

19. slku Kotikulman Onnenoikku FIN40622/96 110 Mari Höök

20. Suenmustikka 88,5 Pirkko Arveli

Teelikamentten Encore FIN17187/03 K Saila Tapio

Sivun alkuun

Poropaimennuskilpailu, sunnuntai

1. slkn Sydäntalven Fanfaari ER26908/01 165,5 Jouni Savukoski

2. slkn Pilvipolun Lazzarella FIN16711/00 161 Noora Törnqvist

3. lpku Tuulenkunn Cuu-Ukko ER12942/01 159,5 Kaisa Hurme

4. slku Reppulin Ered-Luin FIN30790/00 159 Henni Oksanen

4. lpku Piekku ER19447/04 159 Mauri Vaarala

5. slku Juskankankaan Nuuskamuikkunen FIN349/99 157,5 Harri Sutinen

6. lpku Hankamukan Halava Hiski FIN32269/03 155,5 Juha Tepsa

7. lpku Anttu ER18350/04 155 Markku Harjuniemi

8. lpku Miehtebiekka Rahpi 154,5 Petri Mattus

9. slkn Liehkun Cigga FIN27243/03 153 Henni Oksanen

9. lpku Huraus Amppeeri 153 Henna Välikangas

10. lpku Pilvipolun Metsänpoika ER38259/01 152,5 Leena Koski

10. lpkn Pilvipolun Leammi-Ullu 152,5 Marjo Berg

11. lpkn Lapinlumon Bumbol TO9782 151 Katja Jerichau

11. lpku Hukkaperä Lemminkäinen ER10397/03 151 Vesa Perttilä

12. slku Juskankankaan Simohurtta 149 Harri Sutinen

13. lpkn Pilvipolun Metsänimpi ER38258/01 147 Katja Hänninen

14. slkn Tsabba Emeliina FIN34689/96 146,5 Noora Törnqvist

15. slku Joiku FIN27121/01 145,5 Harri Tossavainen

16. pku Suenmuste 120 Kaarina Poikajärvi

17. lpku Juoksa Pasuuna 104,5 Hanna Torvinen

lpku Tuulenkuun Cuunpimennys K Mari Tuunanen

Sivun alkuun

Copyright © Lappalaiskoirat ry 2017