Tänään on tiistai 21. marraskuuta 2017

In english    Sivukartta    Etusivulle

KESÄNÄYTTELY RAUTAVAARA 31.07.2010

LAPINPOROKOIRAT

UROKSET:

Junioriluokka

ERI 1 PU4 VARASERT Mikälie Öö Aapise Lairas
EH 2 Taikarummun Diivan Loru

Nuorten luokka

ERI 1 PU3 SERT Suukkosuun Shamaani
H Mikälie Xynyt

Avoin luokka

EH 1 Kuurakuonon Onnensoturi
EH 2 Suukkosuun Metsänvelho
T Tuulenkuun Erätuulenkuiske

Valioluokka

ERI 1 PU1 ROP BIS1 FIN MVA JV-06 V-06 Illerströmmens Mink
ERI 2 FI & SV MVA Aikamerkin Muskotti
ERI 3 FI & LV & EE MVA Wauhtiwelhon Bekko
EH 4 FI & EE MVA Tuulenkuun Isän Poika

Veteraaniluokka

ERI 1 PU2 ROP-VET BIS3-VET C.I.B FIN & SE & EE & NO MVA JV-00 V-03 -05 PMV-03 -05 EUV-06 Kivimannun Sakke-Staalo
ERI 2 C.I.B. WW-09 POHJ MVA Hukkaperä Virkku

 

NARTUT:

Pentuluokka 5-7 kk

1. KP ROP-PENTU BIS2-PENTU Sirri

Pentuluokka 7-9 kk

1. Poropeukalon Syvä Taivas

Junioriluokka

EH1 Kuurakuonon Revontulenloimu
H Hagassessan Vilja
H Hattivatin Della
H Mikälie Åsa Pikkuhukka
H Taikarummun Diivan Tarina
H Tuhkavuorten Heinäkaste

Nuorten luokka

ERI 1 PN3 VARASERT Kuurakuonon Quuran Taika

Avoin luokka

ERI 1 PN2 SERT Taikarummun Boheeminoita
H Miehtebiekka Sointu

Valioluokka

ERI 1 PN1 VSP FIN MVA Lumiturpa Taikatalvi
ERI 2 PN4 FIN MVA Hukkaperä Alli

Veteraaniluokka

ERI 1 VSP-VET C.I.B FI & EE & LV & LT MVA EE VMVA Viehkis Voutilainen

 

Sivun alkuun

SUOMENLAPINKOIRAT

UROKSET:

Pentu luokka 5-7 kk

1. KP Dagolas Quumakalle

Pentu luokka 7-9 kk

1. KP VSP-PENTU Lecibsin Kiehtova Lumous

Junioriluokka

ERI 1 PU4 SERT Tiehpi Kaarneenmarja
ERI 2 Miskajasmin Olkihattu
ERI 3 Kuus´eikan Mosku
ERI 4 Dagolas Naavaparta
ERI Viksalan Condor
EH Dagolas Oiva Jätkä
EH Fihtolas Egotrippi Rexi
EH Murustiinan Babar
H Fidelis Sourse Of Joy
H Fihtolas Ekoteko
H Staalon Älynväläys

Avoin luokka

ERI 1 VARASERT Staalon Åregano
ERI 2 Kuurakankaan Benjamin
EH 3 Kuus´eikan Kaarnikka
EH 4 Lumiturpa Pate
EH Barffas Leppilampi
H Lukumon Carvajal

Valioluokka

ERI 1 PU1 VSP C.I.B & FI & EST MVA V-07 -09 Lumiturpa Eppu
ERI 2 PU3 FI & EE MVA Turnukan Beikko
ERI 3 NORD & FI & DK & SE & NO MVA PMV-09 Lecibsin Macce
ERI 4 FIN MVA Fidelis Unicus
ERI FI MVA Fihtolas Överallt

Veteraaniluokka

ERI 1 PU2 ROP-VET BIS1-VET C.I.B. FIN & DK MVA V-03 -05 EUV-06 MVV-08 Lumiturpa Api
ERI 2 FI MVA Lumiturpa Atzo
ERI 3 C.I.B. FI & EE & LT MVA JV-02 Dimolin Dikkal
ERI 4 FIN MVA JV-00 Jäkäläkummun Pakkasukko

 

NARTUT:

Pentuluokka 5-7 kk

1. KP ROP-PENTU BIS1-PENTU Dagolas Ramona
2. KP Joccarilla Lapin Ruska
3. KP Peikkovuoren Wanda
4. KP Miskajasmin Priitta
Dagolas Qultsi
Hiittanan Marcell
Joccarilla Lapin Kulta

Pentuluokka 7-9 kk

1. Tulettaren Diiva

Juniori luokka

ERI 1 Nino
ERI 2 Kivimarjan Niittyvilla
EH 3 Dimolin Ruusunen
EH 4 Maijuntuvan Tapiolan Tytti
EH Kuus´eikan Mustikka
EH Taikalumon Viima
EH Tiehpi Kurjenpolvi

Nuorten luokka

ERI 1 PN1 SERT ROP BIS2 Dagolas Naavanuttu
ERI 2 Peikkovuoren Satuhahmo
ERI 3 Lumiturpa Myssy
ERI 4 Lumiturpa Taiga

Avoin luokka

ERI 1 Ciasman Ruutu-Ässä
ERI 2 Staalon Yökehrääjä
ERI 3 Kuus´eikan Waapukka
EH 4 Lecibsin Muusa
EH Ikimuiston Caravellix
H Pomppariniityn Kodin Sydän
H Taiga

Valioluokka

ERI 1 PN2 FI & SE MVA Peikkovuoren Maihinnousu
ERI 2 PN4 Dagolas Fantasy

Veteraaniluokka

ERI 1 PN3 VSP-VET FI MVA SV-08 Lumiturpa Kylmänkukka
ERI 2 FI MVA Taika
ERI 3 FI & LV & LT & BY MVA Dimolin Anuliina
ERI 4 FI & EE MVA EUW06 Peikkovuoren Bohjatuuli

Sivun alkuun

RUOTSINLAPINKOIRAT

UROKSET:

Nuorten luokka

ERI 1 PU1 SERT VSP Care Bears Moon Shadow

NARTUT:

Nuorten luokka

ERI 1 PN2 SERT Care Bears Moon Serenade

Veteraani luokka

ERI 1 PN1 ROP ROP-VET, BIS3 BIS2-VET C.I.B. FIN & S & EE MVA EUV-06 V-07 -08 Care Bears Star Bright

KASVATTAJALUOKAT

Suomenlapinkoira:

1. KP Lumiturpa Kennel, om. Takanen Matti & Takalo Riitta Karjaa
2. KP Dagolas Kennel, om. Virkkunen Miia Kempele

NÄYTTELYN PARAS

BIS1 lapinporokoira FIN MVA JV-06 V-06 Illerströmmens Mink
BIS2 suomenlapinkoira Dagolas Naavanuttu
BIS3 ruotsinlapinkoira C.I.B. FIN & S & EE MVA EUV-06 V-07 -08 Care Bears Star Bright

NÄYTTELYN PARAS PENTU

BIS1-PENTU Suomenlapinkoira Dagolas Ramona
BIS2-PENTU Lapinporokoira Sirri
BIS3-PENTU -

NÄYTTELYN PARAS VETERAANI

BIS1-VET suomenlapinkoira C.I.B. FIN & DK MVA V-03 -05 EUV-06 MVV-08 Lumiturpa Api
BIS2-VET ruotsinlapinkoira C.I.B. FIN & S & EE MVA EUV-06 V-07 -08 Care Bears Star Bright
BIS3-VET lapinporokoira C.I.B FIN & SE & EE & NO MVA JV-00 V-03 -05 PMV-03 -05 EUV-06 Kivimannun Sakke-Staalo

Junior Handler

14 - 17 vuotiaat

1. Aino Vakkilainen, Lahti, suomenlapinkoira
2. Elina Marttila, Vastila, suomenlapinkoira
3. Salla Vornanen, Kausala, mudi

Sivun alkuun

Copyright © Lappalaiskoirat ry 2017