Tänään on tiistai 21. marraskuuta 2017

In english    Sivukartta    Etusivulle

ERIKOISNÄYTTELY LAMMI 22.07.2007

LAPINPOROKOIRAT

UROKSET:

Pentuluokka 5-7 kk

1. KP ROP-PEN BIS1-PEN Tuulenkuun Jos Ilon Jaat

Juniori luokka

ERI 1. PU4 VASERT Kuunkajon Koskenhaltija
ERI 2. Lakkanevas Beana Birka
ERI 3. Falokas Aamun Aarre
ERI 4. Viksalan Burlakka
ERI Tuulenkuun Isän Poika
EH Black Window´s Fabulous Fennel
EH Tuulenkuun Ihan Mitä Vaan

Nuorten luokka

ERI1 PU3 SERT Tuhkavuoren Lumipyry
H Karhukallion Ceasar
H Karhukallion Davádat

Avoin luokka

EH 1 Karhukallion Biccu Beikko
H Cranefield´s Yön Hiljaisuus
H Tilli

Valio luokka

ERI 1 PU1 VSP Hukkaperän Virkku KANS & FIN & S MVA
ERI 2 PU2 Tuulenkuun Cuu-Ukko FIN & S & N & EST MVA multiW
ERI 3 Pippuri FIN MVA
EH 4. Juoksa X-Ray FIN MVA
EH Kivimannun Sakke-Staalo KANS MVA multiW
EH Mikälie Alkuvoima FIN MVA

NARTUT:

Pentuluokka 5-7 kk

1. KP VSP-PEN Raiddokas Ila
2. Njarga Jilla-Sessan 3. Nersti

Juniori luokka

EH 1. Mikälie Pupiruusu
EH 2. Lumiturpa Taikatalvi

Nuorten luokka

EH 1. Lumiturpa Ragas JWW-06
EH 2. Tuulenkuun Ilosanoma JV-06
EH 3. Viksalan Bearal
H Karhukallion Duottarbiegga

Avoin luokka

EH 1. Mikälie Fiini
H Pihlajanmäen Carjalan Heili

Valio luokka

ERI 1. PN2. Juoksa Valmiina KANS & FIN & N & S MVA MV-03
ERI 2. PN3. Lumiturpa Hallantuoma FIN MVA
ERI 3. PN4. Kuurankuonon Joulun Taika FIN MVA
ERI 4. Vanilja FIN MVA
ERI Lumiturpa Loitsu FIN MVA
ERI Mikälie Illuusia FIN MVA
ERI Viehkis Voutilainen FIN MVA
EH Mikälie Ilmiliekki FIN MVA

Veteraaniluokka

ERI 1. PN1. ROP ROP-VET BIS2 BIS1-VET Juoksa Tinnitus FIN MVA
Sivun alkuun

SUOMENLAPINKOIRAT

UROKSET:

Pentu luokka 5-7 kk

1. Taapanterin Muhku

Juniori luokka

ERI 1. VASERT Turnukan Väinö Vesseli
ERI 2. Täplätassu Enska
ERI 3. Turnukan Veli Ponteva
EH 4. Kettuharjun Fransu
EH Jehnajan Jippiajee
EH Lumiturpa Lapinjekku
EH Turnukan Velmu Veijari
H Hiidenlahden Tatu

Nuorten luokka

ERI 1. PU4. Sert Rahkkasan Casper JV-06
H Lumiturpa Beetu

Avoin luokka

EH 1. Salvastin Ukko-Rölli
EH 2. Firepower Casanova
H Hiidenlahden Tuukka
H Viksalan Rabas
T Mosku

Valio luokka

ERI 1. PU1. ROP BIS1 Lumiturpa Otso KANS & FIN MVA PMV-05
ERI 2. PU2. Lumiturpa Eppu FIN MVA
ERI 3. PU3. Fidelis Alias Amicus FIN & LTU MVA
ERI 4. Lumiturpa Atzo FIN MVA
EH Peikkovuoren Hiawatha FIN MVA
EH Tievatuulen Ballerojäkälä KANS & FIN & multi MVA
EH Viksalan Neavri FIN MVA

Veteraani luokka

ERI 1. VSP-VET Barffas Duom´ma KANS & FIN & EST & RUS MVA
ERI 2. Lumiturpa Murri FIN MVA
EH 3. Paukapää Vempula FIN & S & N MVA
EH 4. Lecibsin Hilpeä Hurmuri FIN MVA

NARTUT:

Pentuluokka 5-7 kk

1. KP PN2-PEN. Famolas Jadessa
2. Lecibsin Manna
3. Taapanterin Mörrimolla

Pentuluokka 7-9 kk

1. KP PN1-PEN. ROP-PEN BIS2-PEN Jäkäläkummun Outa

Juniori luokka

ERI 1. PN3. SERT Lapinpeikon Gipakka Gimuli
ERI 2. Peikkovuoren Kuuraturkki
ERI 3. Kastanjan Lumituisku
ERI 4. Adalmiina
EH Barffas Kanel
EH Cantavia Kesäheinä
EH Ikimuiston Banaani
EH Jehnajan Jetsulleen
H Fihtolas Vanamo
H Fihtolas Yee-Yee
H Lumikummun Inka
T Huoletonhulda

Nuorten luokka

ERI 1. VASERT Paukapää Cutri
H Hillasuon Leirituli

Avoin luokka

ERI 1. Hillasuon Vispilänkauppa
ERI 2. Lecibsin Ikäneito
EH 3. Staalon Iltasatu
EH 4. Jegolas Ealaskas
EH Tiilitehtaan Nirwana
H Fihtolas Justiina
H Geassiduottar
H Miehtebiekka Siru
H Taapanterin Driljoonahymy
H Taapanterin Monna

Valio luokka

ERI 1. PN4 Viksalan Testameanta FIN MVA
ERI 2. Fidelis Grata Persona FIN MVA
ERI 3. Heldalan Ruusunnuppu FIN MVA
ERI 4. Viksalan Ovddimusta FIN & LV MVA
ERI Cerafiina FIN MVA
ERI Fidelis Povla Polaris FIN MVA
ERI Koiraniityn Haave FIN MVA
ERI Lumiturpa Kylmänkukka FIN MVA
ERI Paukapää Afruvva FIN MVA
ERI Peikkovuoren Hurja Heta FIN MVA
EH Viksalan Tahpa FIN MVA

Veteraani luokka

ERI 1. PN1 VSP ROP-VET BIS2-VET Paukapää Siru FIN MVA V-06
ERI 2. PN2 Lumiturpa Simsalabim KANS & FIN & EST & PL MVA multiW
ERI 3. Kaamoksen Zahpetar FIN MVA
ERI 4. Hillasuon Inkerelli FIN & EST MVA

Sivun alkuun

RUOTSINLAPINKOIRAT

UROKSET:



Valio luokka

H Care Bears Star Night FIN MVA

NARTUT:

Nuorten luokka

ERI 1. PN3 SERT Lorendale Caila
H Sidmarkens Cilla JV-06

Valio luokka

ERI 1 PN1 ROP BIS3 Care Bears Sun Shine FIN MVA

Veteraani luokka

ERI 1 PN2 ROP-VET BIS3-VET Care Bears North Star FIN & S MVA

KASVATTAJALUOKAT

Lapinporokoira:

1. KP ROP-KASV BIS2-kasv Mikälie kennel om. Leppäsalo Pia, Stormi

Suomenlapinkoira:

1. KP ROP-KASV. BIS1-KASV. Lumiturpa kennel om. Takanen Matti & Takalo Riitta, Karjaa
2. KP Paukapää kennel om. Oinas Satu & Risto, Tervola
3. Viksalan kennel om. Pesu Susanna & Arto, Taavetti

Ruotsinlapinkoira:

-
Sivun alkuun

Copyright © Lappalaiskoirat ry 2017