Tänään on torstai 23. marraskuuta 2017

In english    Sivukartta    Etusivulle

SYYSNÄYTTELY JYVÄSKYLÄ 25.10.2009

LAPINPOROKOIRAT

UROKSET:

Pentuluokka 5-7 kk

1. KP PU1-pentu ROP-pentu BIS2-pentu Suukkosuun Shamaani
2. - Njarga Caviheaddji Runtu

Pentuluokka 7-9 kk

1. KP Kielapihkan Pronssisolki
2. - Kirjokannen Hurtti Ukko
3. - Hattivatin Dikku
4. - Kuunkajon Shamaanin Aarre
-     Kielapihkan Messinkiriipus
-     Kirjokannen Sven Tuuva
-     Kuunkajon Shamaanin Voima

Junioriluokka

ERI 1 VARASERT Karhukallion El Enzo
EH 2 Nelivedon Markiisi
H Stablehills Rakuuna

Nuorten luokka

ERI 1 Kuurakuonon Onnensoturi
ERI 2 Jalakapojan Naskali
EH 3 Chevrott`s Kutukutu
H Dievaslas Boragas
H Rakkahalti

Avoin luokka

ERI 1 PU4 SERT FI MVA Wauhtiwelhon Bekko
ERI 2 Raiddokas Igor
EH 3 Winkuwaaran Karhunlaukka
EH 4 Viehkis Alanko
EH Pihlajamäen Erämaan Velho
EH Rocket
H Mikälie Stormista
H Pihlajamäen Duulivoima
T Tuulenkuun Erätuulenkuiske

Valioluokka

ERI 1 PU2 FIN MVA Lakkanevas Beana Birka
ERI 2 C.I.B FIN MVA Viksalan Burlakka
ERI 3 FIN MVA V-05 Miehtebiekka Sellosoolo
ERI 4 FIN & S MVA Muskotti
ERI FI MVA Cossaks Domestic Dennis
ERI FIN MVA JV-06 V-06 Illerströmmens Mink
EH FIN MVA Kuurakuonon Joulu-Staalo
EH FI MVA Tuulenkuun Isän Poika

Veteraaniluokka

ERI 1 PU1 ROP ROP-vet BIS2 BIS1-vet KANS & FIN & N & S & LV MVA Hukkaperä Virkku
ERI 2 PU3 FIN & S & N & EST & POHJ MVA JMV-02 WJA-02 PMV-02 MV-03 V-04 EUV-05 Tuulenkuun Cuu-Ukko
ERI 3 C.I.B JV-00 V-03-05 PMV-03-05 EUV-06 Kivimannun Sakke-Staalo
EH 4 Q-Kan Novareidar

 

NARTUT:

Pentuluokka 5-7 kk

1. KP PN1-pentu VSP-pentu Tuhkavuorten Hallanvaara
2. KP Kuurakuonon Revontulenloimu
3. - Tuhkavuorten Heinäkaste
4. - Kuurakuonon Revontulenroihu
-     Aistiharhan Ruska Usva
-     Sagaberran Pajunkukka

Pentuluokka 7-9 kk

1. KP Kirjokannen Torpan Tyttö
2. KP Kielapihkan Vaskivitja
3. - Hagassessan Vilja
4. - Kirjokannen Perho Kultasiipi
-     Hagassessan Vifta

Junioriluokka

ERI 1 VARASERT Mikälie Yksainoo
ERI 2 Njalla
ERI 3 Karhukallion El Estefan
ERI 4 Stablehills Reseda
ERI Nelivedon Ruhtinatar
EH Chevrott`s Kuru
EH Kuurakuonon Quuratar
EH Pilvipolun Paras-Peera
EH Stablehills Rosepippuri
H Hagassessan Ciella

Nuorten luokka

ERI 1 Hattivatin Sammaleinen
ERI 2 Chevrott´s Kumba
EH 3 Kuurakuonon Onnenapila
EH 4 Cossaks Galactic Gilda
EH Aikamerkin Valencia
EH Cossak`s Galactic Glenda
EH Tuulenkuun Lempeä Lause
H Koivulehdon Dakota

Avoin luokka

ERI 1 PN1 VSP SERT FI MVA Venla
ERI 2 Mikälie Sukkasilla
ERI 3 Kuurakuonon Lemmeluritus
ERI 4 Black Widow´s Fiery Fruit
ERI Pihlajamäen Fafnir
ERI Sagaberran Nevanneito
EH Cossaks´s Domestic Daru
EH Falokas Aamun Valo
EH Hattivatin Notte
H Hagasessan Trallalleia
H Huraus Balleriina
H Jalakapojan Idän Viima
H Kuunkajon Korvenhenki

Valioluokka

ERI 1 PN3 FIN MVA JV-08 V-08 Lumiturpa Hertta
ERI 2 BY MVA Wauhtiwelhon Burlikka
ERI 3 FIN MVA Mikälie Ilmiliekki
ERI 4 Hattivatin Zelda
ERI FIN & LT MVA JMV-06 Lumiturpa Ragas
ERI FIN MVA Lumiturpa Taikatalvi
EH FI & EE MVA EUJV-06 Aikamerkin Vanilja
EH I MVA JV-07 JMV-08 Raiddokas Ila

Veteraaniluokka

ERI 1 PN2 VSP-vet FIN MVA Juoksa Tinnitus
ERI 2 PN4 FIN MVA JV-01 V-01 -04 -05 PMV-05 Tuulenkuun Cuutamosonaatti
ERI 3 FIN MVA Viehkis Vanamo
ERI 4 FIN MVA Lumiturpa Hallantuoma
EH FIN MVA Tuulenkuun Cuutamon Cajo

Kasvattajaluokka

1. KP ROP-kasv BIS3-kasv Lumiturpa Kennel
2. KP Kuurakuonon Kennel

Jälkeläisluokka

1. KP ROP-jälk BIS2-jälk Kivimannun Sakke-Staalo

 

Sivun alkuun

SUOMENLAPINKOIRAT

UROKSET:

Pentu luokka 5-7 kk

1. KP PU1-pentu VSP-pentu Saraharjun Juska
2. KP Kotikunnaan Viekas Vilpertti
3. KP Viksalan Condor
4. KP Anana´s Ilonsanoma
-     Murustinan Babar
-     Cantavia Juolukanvarpu
-     Fihtolas Celmi
-     Hiidenlahden Jami
-     Lecibsin Superi
-     Rödmossa Sudden
-     Saraharjun Isännöijä
-     Seitakeron Yrjänä
-     Staalon Öljysheikki
-     Tassutuvan Aurinkoleijona
-     Touhu-Ukon Sepe

Pentu luokka 7-9 kk

1. KP Dagolas Naavaparta
2. - Ässä

Junioriluokka

ERI 1 Dagolas Kuurakuono
ERI 2 Staalon Åregano
ERI 3 Miskajasmin Nevakaira
ERI 4 Naavatassu Ape
ERI Kirpa´s Duolddan
ERI Lumiturpa Äijä
ERI Thunder
ERI Tukkijätkä
EH Aapo
EH Dagolas Kultani Mun
EH Hiittanan Igor
EH Kastanjan Hermanni
H Lumoloitsun Bihpar
H Nutukas Skutsi
T Fidelis Ruskea Sulo

Nuorten luokka

ERI 1 PU3 SERT Aegirsson Duncan Mac Leod
ERI 2 Tachetee Dogi
ERI 3 JV-02 Turnukan Dumle
ERI 4 Lapinpeikon Ikiomairtokarva
ERI Fihtolas Överallt
ERI Mysmarin Iikka
ERI Peikkovuoren Oliwer
EH Kontioharjun Unihiekka
EH Tier´mes Kössi Kulkuri
H Apollo
H Kulkuselän Lordi
H Loimu

Avoin luokka

ERI 1 varasert Pakkasukon Onni
ERI 2 Beaska
ERI 3 Tier´mes Hearvas Horti
EH 4 Kutrin Jallu
EH Staalon Usvatassu
EH Taapanterin Herra Hopsu
H Hiekkaniemen Donjuan
H Liehkun Ailegas Skabma
H Muhikummun Elias
H Puikkonokan Thoreykur
H Teelikamentten Lumiukko
T Lumoloitsun Adji
HYL Firepower Batman
HYL Jäkäläkummun Ounas
HYL Staalon Mesikämmen
HYL Staalon Usvapeikko

Käyttöluokka

ERI 1 FIN MVA FIN KVA PM-05 Lecibsin Kultakuono

Valioluokka

ERI 1 PU1 ROP BIS1 FI MVA RKFV-09 Peikkovuoren Mettänpeikko
ERI 2 PU2 C.I.B & FI & EST MVA V-07 Lumiturpa Eppu
ERI 3 FIN MVA Aploodien Röppö
ERI 4 FIN MVA Turnukan Veli Ponteva
ERI FI MVA Dimolin Lapinpoika
ERI FIN MVA Fidelis Unicus
ERI JV-07 FIN MVA Lapinpeikon Häntä Heikki
ERI FIN MVA Lecibsin Moxi
ERI FI MVA Peikkovuoren Mesikämmen
ERI FI MVA JV-06 Rahkkasan Casper
ERI FIN MVA Viksalan Uksa
EH FIN MVA Lapinpeikon Huoleton Hippi
HYL FIN MVA Tievatuulen Cultakehrä

Veteraaniluokka

ERI 1 PU4 VSP-vet KANS & FIN & DK MVA V-03 -05 EUV-06 MVV-08 Lumiturpa Api
ERI 2 FIN MVA Kuus´eikan Poppamies
ERI 3 FIN MVA V-06 Taapanterin Weikko Woittaja
EH 4 FIN MVA Paukapää Veikko Peikko
EH Timantti

 

NARTUT:

Pentuluokka 5-7 kk

1. KP PN1-pentu ROP-pentu BIS1-pentu Cantavia Jäkäläkäpälä
2. KP Kastanjan Sumutar
3. KP Hiekkaniemen Guunlilja
4. KP Turnukan Geisha
-     Cantavia Neidonkenkä
-     Cantavia Niittyvilla
-     Eisenfest Tähtisade
-     Fihtolas Cupla
-     Hanlait Danya
-     Kaunotar
-     Riismus Afrodite
-     Riismus Athene
-     Seitakeron Yrtti
-     Seitakeron Ystävä
-     Seitakeron Yökkönen
-     Staalon Äkkijyrkkä
-     Staalon Öinen Hurma
-     Turnukan Gloria
-     Turnukan Greta
-     Valikanniemen Elohopea

Pentuluokka 7-9 kk

1. KP Kivimarjan Niittyvilla
2. KP Lumikummun Onpa-Soma
3. - Dagolas Naavanuttu
4. - Kontioharjun Iltatähti
-     Kirpa´s Eahccil

Juniori luokka

ERI 1 Lumiturpa Myssy
ERI 2 Hiittanan Irina
ERI 3 Klomppen Alsikeapila
ERI 4 Peikkovuoren Pikaczu
ERI Barffas Niehku
ERI Hiittanan Ilena
ERI Hiittanan Ivana
ERI Peikkovuoren Satuhahmo
EH Adelmiina
EH Angel
EH Ciasman Pirttihirmu
EH Dagolas Lempeä Mieli
EH Lecibsin Ohdake
EH Miskajasmin Naruska
EH Miskajasmin Nutukas
EH Tulettaren Bihkka
H Ciasman Hymyhuuli
H Hiittanan Isla
H Juskankankaan Pikku Prinsessa
H Lecibsin Karpalo
H Lumiturpa Taiga
H Seitakeron Wahvero
H Tiilitehtaan Yttynen

Nuorten luokka

ERI 1 Fidelis Birja
ERI 2 Ciasman Quperkeikka
ERI 3 Simsalabim
ERI 4 Ruskahallan Duggolas
EH Bearvvis Helga
EH Fidelis Emäccukoiru
EH Paukapää Fiona
H Peikkovuoren Paronitar

Avoin luokka

ERI 1 PN1 VSP SERT FI MVA Mopedimuorin Ehta Nauru
ERI 2 PN2 varasert Terhakan Yötön Yö
ERI 3 Tier´mes Binja
ERI 4 Lecibsin Karma
ERI Kastanjan Pohjantähti
ERI Lumiturpa Dälli
ERI Miskajasmin Lammenkaisla
ERI Staalon Yökehrääjä
ERI Terhakan Ällöshoi
EH Ciasman Ruutu-Ässä
EH Ciasman Vilma Villikko
EH Dagolas Fantasy
EH Dagolas Gomeetta
EH Fidelis Pikku Apulainen
EH Huurapojan Paprika
EH JV07 Jäkäläkummun Onpa Soma
EH Kuus´eikan Waapukka
EH Lapinpeikon Gipakka Gimuli
EH Liehkun Ailegas Beaivi
EH Liehkun Omani
EH Lumiturpa Gaissa
EH Nennikka Ilosmit
EH Peikkovuoren Cha-Cha-Chaa
EH Peikkovuoren Gatarina
EH Puhtituulen Viiviviettelys
EH Staalon Ratkiriemukas
EH Teri
EH Tier´mes Glaara-Vieno
EH Tiilitehtaan Ryövärintytär
EH Turnukan Talvi
H Peikkovuoren Ilsa
H Puhuripeikon Mei
T Tachetee Beavvi Hindrika
EVA Tier´mes Berliitta

Valioluokka

ERI 1 PN3 FIN MVA JMV08 EEJV08 Lumiturpa Drinksu
ERI 2 PN4 FIN MVA Teelikamentten Encore
ERI 3 FI MVA Peikkovuoren Finlanddia
ERI 4 FIN MVA Lapinpeikon Dillin-Dallin
ERI FIN & EST MVA Aino
ERI FI MVA Barffas Kanel
ERI C.I.B FI & EE MVA Cantavia Lounatuuli
ERI FIN MVA Heldalan Ruusunnuppu
ERI FI MVA Peikkovuoren Maihinnousu
ERI FI MVA Peikkovuoren Micchigan
EH FI MVA Paukapää Afruvva

Veteraaniluokka

ERI 1 ROP-vet BIS2-vet FI MVA SV-08 Lumiturpa Kylmänkukka
ERI 2 FIN MVA V-06 Paukapää Siru
ERI 3 FI & S & NO MVA Jäkäläkummun Ensi-Lempi
EH 4 KANS &FIN & EST & LV & LT & BALT MVA Staalon Cheralfiina
EH FIN MVA Staalon Salainen Ase

Kasvattajaluokka

1. KP ROP-kasv BIS 1-kasv Lumiturpa Kennel
2. KP Peikkovuoren Kennel
3. KP Lapinpeikon Kennel
4. KP Dagolas Kennel

Jälkeläisluokka

1 KP ROP-jälk BIS1-jälk Lecibsin Kultakuono

Sivun alkuun

RUOTSINLAPINKOIRAT

UROKSET:

Junioriluokka

ERI 1 PU2 SERT Care Bears Moon Salsa
ERI 2 PU3 VARASERT Care Bears Moon Shadow
H Korpikartanon Adjaksson

Valioluokka

ERI 1 PU1 ROP BIS3 FIN MVA PMJV-05 V-07 Care Bears Sun Rise

NARTUT:

Junioriluokka

ERI 1 PN4 VARASERT Care Bears Moon Saga
ERI 2 Korpikartanon Abba
EH 3 Lappbergets Fálli

Avoin luokka

ERI 1 PN2 SERT Care Bears Sun Felicia

Valioluokka

ERI 1 PN1 VSP FIN & S & EE MVA Care Bears Sun Shine
ERI 2 PN3 VSP KANS & FIN & LT & LV & EST MVA BALT MVA Care Bears Star Light

Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasv BIS2-kasv Care Bears Kennel

NÄYTTELYN PARAS

BIS 1 suomenlapinkoira Peikkovuoren Mettänpeikko
BIS 2 lapinporokoira Hukkaperä Virkku
BIS 3 ruotsinlapinkoira Care Bears Sun Rise

NÄYTTELYN PARAS PENTU

BIS 1 suomenlapinkoira Cantavia Jäkäläkäpälä
BIS 2 lapinporokoira Suukkosuun Shamaani

NÄYTTELYN PARAS VETERAANI

BIS 1 lapinporokoira Hukkaperä Virkku
BIS 2 suomenlapinkoira Lumiturpa Kylmänkukka

NÄYTTELYN PARAS KASVATTAJARYHMÄ

BIS 1 suomenlapinkoira Lumiturpa Kennel om. Takanen Matti & Takalo Riitta, Karjaa
BIS 2 ruotsinlapinkoira Care Bears Kennel om. Häkkinen Leila, Vöyri
BIS 3 lapinporokoira Lumiturpa Kennel om. Takanen Matti & Takalo Riitta, Karjaa

NÄYTTELYN PARAS JÄLKELÄISRYHMÄ

BIS 1 suomenlapinkoira Lecibsin Kultakuono om. Miettinen Taina & Friman Ari, Palokka
BIS 2 lapinporokoira Kivimannun Sakke-Staalo om. Huhtala Katja, Sastamala

Junior Handler

10 - 13 vuotiaat

1. BIS 2 Polojärvi Matilda, Kuusamo s. 1997

14 - 17 vuotiaat

1. BIS 1 Heino Sonja, Helsinki s. 1992
2. Tossavainen Tarleena, Taavetti s. 1994
3. Liikamaa Hanna, Tikkakoski s. 1994
4. Holappa Anni, Rovaniemi s. 1994
5. Huovari Inka, Kiiskilampi s. 1995

Lapsi ja koira -kilpailu

1) Santeri, 7 vuotta ja Kassu
2) Janette, 8 vuotta ja Rudi
3) Emmi, 9 vuotta ja Koda

Muut osallistujat:
Fanni ja Abba
Veera ja Luca
Joona ja Oili
Miska ja Vilma
Veeti ja Kiisa
Veeti ja Nekku
Valtteri ja Tytti

TOTTELEVAISUUSKOE 24.10.2009 TULOKSET

ALOKASLUOKKA

1. RM lapinporokoira narttu Tuulenkuun Ihan Tosi
om. Närä Riikka Jyväskylä ALO1 179,5 pist.

2. lapinporokoira uros Karasu Bieggafalli
om. Tähti Niina Ohkola ALO1 169,5 pist.

3. dobermanni narttu BH Kuohun Sos
om. Järvinen Miia Jyväskylä ALO1 162 pist.

4. suomenlapinkoira narttu Huoletonhulda
om. Tossavainen Johanna Kaukalampi ALO1 160,5 pist.

5. lapinporokoira uros BH Tuhkavuorten Korpisoturi
om. Pahula Niina Jyväskylä ALO2 159,5 pist

. 6. suomenlapinkoira uros BH RH-E Staalon Mesikämmen
om. Romunen-Pahula Tero Jyväskylä ALO2 156 pist.

7. lapinporokoira narttu Tuhkavuorten Sudenlaulu
om. Uusitalo Outi Mäntsälä ALO2 149 pist.

8. suomenlapinkoira uros BH Firepower Batman
om. Lahtinen Kirsi Kuusa ALO2 142,5 pist.

9. suomenlapinkoira narttu Peikkovuoren Micchigan
om. Koskinen Mirja Jämsänkoski ALO2 141 pist.

10. lapinporokoira narttu Nequam Luonnon-Voima
om. Hovila Tiia-Mari Vaasa ALO3 139 pist.

11. suomenlapinkoira uros Paw Arts Autumns Rain
om. Karvonen Tiina Jyväskylä ALO3 134 pist.

12. berninpaimenkoira uros Hillwill Obelix
om. Remsu Miia Ylöjärvi ALO3 131 pist.

13. suomenlapinkoira uros Lapinpeikon Ikiomairtokarva
om. Savela Kirsi Raisio ALO3 106,5 pist.

14. suomenlapinkoira narttu Bearvvis Kuunloise
om. Reitamo Susanna Helsinki ALO0 77 pist

AVOIN LUOKKA

1. RM suomenlapinkoira uros BH TK1 Lecibsin Kätevä
om. Harjamäki Tuula Mutala AVO1 179 pist.

2. berninpaimenkoira narttu TK1 Berlida Batilda
om. Herranen Heli Korpilahti AVO1 169 pist.

3. mittelspitz narttu BH Mikälie Huithapeli
om. Pahula Niina Jyväskylä AVO1 167,5 pist.

4. suomenlapinkoira uros Lukumon Carvajal
om. Kaita Sonja Tikkala AVO1 162,5 pist.

5. australiankarjakoira narttu FI MVA BH TK1 Cossaks Wyne-Vaughan
om. Kinnunen Aino Jyväskylä AVO2 146 pist.

6. lapinporokoira narttu Sagaberran Nevanneito
om. Koskinen Marja Rovaniemi AVO3 139 pist.

6. lapinporokoira uros BH Koivulehdon Attacc
om. Leppänen Laura Numminen AVO3 139 pist.

8. suomenlapinkoira narttu Cantavia Lounatuuli
om. Räsänen Kati Oulu AVO3 134,5 pist.

9. suomenlapinkoira uros Ruskahallan Bestmanni
om. Kähkönen Mia Nuijamaa AVO3 111 pist.

9. snautseri narttu Wanhan Purolan Daniela
om. Lyytinen Paula Jyväskylä AVO3 111 pist.

11. shetlanninlammaskoira uros BH Sound´s Sky Traveller
om. Tervashonka Tekla Jyväskylä AVO3 103 pist.

12. isovillakoira valk. narttu FI & BY MVA BALTV-08 TK1 Wickewire´s Bourbon Queen
om. Pukari Peppina Tampere AVO3 100 pist.

12. shetlanninlammaskoira narttu TK1 Gwenda Zelda
om. Uimi Marjo Jyväskylä AVO3 100 pist.

australianpaimenkoira uros Patchcoat Red Cloud
om. Lehto Anne Äänekoski Ohj. kesk.

VOITTAJALUOKKA

1. RM lapinporokoira uros BH TK2 Tuulenkuun G-Niinkun Gimli
om. Siekkinen Satu Sastamala VOI3 210,5 pist.

2. bordercollie narttu BH Akiila Blue Heaven From Thircan´s Dream
om. Kuittinen Riitta-Liisa Jyväskylä VOI0 181 pist.

3. australianpaimenkoira narttu BH TK1 TK2 Hazelmoor Natty Napkin
om. Tanskanen Aija Jyväskylä VOI0 164,5 pist.

4. australianpaimenkoira uros EK3 JK3 BH TK2 FI MVA Aussian Real Rumba
om. Karinen Riikka Saarijärvi VOI0 139,5 pist.

5. suomenlapinkoira narttu FIN MVA TK2 Heldalan Ruusunnuppu
om. Lindén Anu Västerskog VOI0 112 pist.

ERIKOISVOITTAJALUOKKA

1. pumi uros Karvakorvan Äimänkäki
om. Paasikivi Mailis Halli EVL3 212,5 pist.

2. belgianpaimenkoira tervueren narttu Ar´tfulfox´s Full-Moon
om. Raitio Taru Pieksämäki EVL3 201 pist.

Sivun alkuun

Copyright © Lappalaiskoirat ry 2017